Autobus z darami dla Ukrainy

Brwinów

Gmina Brwinów przekazała autobus Kapena jako wsparcie dla społeczności miasta Niemirów. Pojazd wyjechał już do celu, ale nie jedzie „na pusto”. Są w nim dary ze zbiórki oraz agregat prądotwórczy.

Kapena przez lata służyła w Brwinowie jako gimbus. Gmina przekazała pojazd miastu Niemirów, które przyjmuje u siebie uchodźców wewnętrznych przybywających z terenów przyfrontowych.

Dodatkowo autobus wypełniony jest darami, które udało się zebrać na terenie gminy Brwinów. Wśród nich jest agregat prądotwórczy, który zostanie wykorzystany w schronie. Co jeszcze otrzymają mieszkańcy Niemirowa?

Pojechały do nich ciepłe koce, żywność, świece, latarki, baterie oraz tona (!) mąki przekazana przez właściciela Galerii Brwinów. To wsparcie dla mieszkańców Ukrainy, którzy pozostali w kraju bez ogrzewania, ciepłej wody, czy prądu.

19 grudnia autobus został przekazany merowi Niemirowa – Wiktorowi Kaczurze – przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej – Sławomira Rakowieckiego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Autobus z darami dla Ukrainy”

 1. Olo pisze:

  Oddam Im ostatnią koszulę byleby nadal zabijali pòłmałpy ze wschodu zwane ruskimi.

 2. Tomek pisze:

  Dajcie spokój z tymi Ukraińcami ! Nikt im.nie pomaga tylko Polska 🙁 Ja ich nie lubie

 3. Bezel pisze:

  A gdzie autobus dla polaków ??? Już nas pomału wysiedlają

 4. Anonim pisze:

  🤣🤣🤣🤣 zostawcie trochę dla owsika.

 5. Vladimir pisze:

  Żeby ci Ukraińcy o nas tak dbali jak my o nich…

  • Anonim pisze:

   Zadbali w 1943r

   • Hehe pisze:

    No zabijali zreszta tak jak polacy mordowali polakow u ukraincow. Pomijając że ok50 % wyklętych miało by postawine przez prokuratorów ipn zarzuty za mordy na narodzie polskim.

 6. Ja pisze:

  Szczególnie ten kolor pomarańczowy. Może go jeszcze okleić odblaskami, żeby był widoczny z paru kilometrów.

 7. Maurycy pisze:

  Już wystarczy tego ich obdarowywania. Za dużo już dostali niech się wezmą za robotę albo wracają do siebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły