550 tys. zł dla podkowiańskich szkół

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna otrzymała dofinansowanie zewnętrzne dla szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego, które zostanie spożytkowane na zajęcia dodatkowe czy zakup pomocy dydaktycznych.

Na koniec czerwca tego roku podkowiański magistrat zakończył realizację projektu polegającego na przeprowadzeniu w samorządowej szkole podstawowej w Podkowie Leśnej dodatkowych zajęć dla dzieci wraz z doposażeniem placówki. Gmina otrzymała na ten cel blisko 840 tys. zł (jeszcze w 2017 r.).

450 tys. zł otrzyma Szkoła Podstawowa im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, natomiast 100 tys. zł Liceum Ogólnokształcące w Podkowie Leśnej. – Fundacja STIWEK przygotowała wspólny projekt dla czterech szkół – naszych dwóch oraz dwóch Społecznego Towarzystwa Oświatowego (w Legionowie i w Warszawie). Wspólny projekt czterech szkół, wśród których wszystkie szkoły podstawowe plasowały się w TOP 40 najlepszych mazowieckich szkół na podstawie wyników ostatniego rankingu egzaminu szóstoklasisty oraz naszego liceum społecznego opiewa na kwotę 1.453.208,40 PLN z czego aż 1.364.636,40 PLN stanowiła będzie dotacja z Europejskiego Funduszu Społecznego – informuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Jak dowiadujemy się dalej, w ramach projektu dzieci uzyskają możliwość nieodpłatnego uczestnictwa w dodatkowych zajęciach pozaszkolnych, a same placówki szkolne zostaną doposażone w nowe pomoce dydaktyczne. Projekt rozpocznie się 1 sierpnia, a zakończy w lipcu 2021. Natomiast warto mieć na uwadze, że pierwsze zajęcia odbędą się wraz z początkiem nadchodzącego roku szkolnego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.