17 milionów dotacji dla Grodziska Mazowieckiego

Region

Grodzisk Mazowiecki otrzymał na rewitalizację miasta ponad siedemnastomilionową dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego. Ratusz już wie, na jakie przedsięwzięcia przeznaczy te pieniądze. Dzięki dofinansowaniu modernizacji zostanie poddany Park Skarbków, Stawy Goliana i willa Radogoszcz.

Miasto chce, żeby mieszkańcy swój wolny czas spędzali właśnie w tych miejscach. Aby ich do tego zachęcić zaplanowano już odpowiednie inwestycje. W Parku Skarbków powstanie nowy plac zabaw z fontanną, pojawią się tablice informacyjne i mapa gminy. Nie zabraknie również ścieżek rowerowych i oświetlenia. Dodatkową atrakcją będzie ogród różany. W Willi Radogoszcz powstanie natomiast Centrum Rewitalizacji Miasta, dodatkowo pojawi się tam galeria etnograficzna. Największą inwestycją będzie jednak modernizacja Stawów Goliana. Prócz wypełnienia ich wodą oraz powiększenia jednego ze stawów, inwestycja zakłada budowę pomostu oraz nasadzenia nowej roślinności. W pobliżu stawów pojawią się również dwa boiska sportowe i mała architektura. Dodatkowo przebudowane zostaną okoliczne uliczki.

Mariusz Malinowski z grodziskiego ratusza podkreśla, że prace mogą ruszyć już latem bieżącego roku. Cała inwestycja może pochłonąć ponad 20 milionów złotych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.