Zrobili porządek z drzewami

Brwinów

Drzewa rosnące w brwinowskim dworku Zagroda zyskały nowy blask. Wszystko za sprawą przeprowadzonych prac pielęgnacyjnych.

W ostatnich miesiącach dworek Zagroda zmienił się nie do poznania. Gmina Brwinów przeprowadziła generalny remont wewnątrz budynku, a także wokół niego. Posesja została ogrodzona, osuszono fundamenty, wykonano nowe tynki, wymieniono pokrycie dachu, wycyklinowano i pomalowano posadzki, a także wymieniono instalację elektryczną. Wszystko po to, aby jeden z kluczowych zabytków Brwinowa, który znajduje się przy ul. Grodziskiej zachwycał swoim blaskiem.

Uwadze gminy nie uszedł również park otaczający popularną „Bartkiewiczówkę”. Brwinowski magistrat postanowił przeprowadzić prace konserwacyjne i pielęgnacyjne drzew. Na ten cel pozyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Warto wspomnieć, że drzew objęte są ochroną Konserwatora Zabytków.

We wrześniu przystąpiono do prac, które trwały blisko dwa miesiące. Na początek wykonawca zajął się inwentaryzacją i numeracją drzew. Kolejnym krokiem było usunięcie starych gałęzi, redukcja koron i bluszczu oraz porządkowanie gruntu przy korzeniach. Pracami objętych zostało 77 drzew. Uporządkowanie parku przy Zagrodzie kosztowało gminę ponad 11,2 tys. zł, z czego aż 90 proc. kwoty pochodziło ze środków zewnętrznych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.