Zlikwidowali nielegalną plantację, zabezpieczyli 13 kg marihuany

Janki

W Jankach na jednej z posesji powadzono nielegalną plantację konopi indyjskich. Pruszkowscy kryminalni zabezpieczyli 13 kg marihuany oraz 1100 sadzonek w różnym stadium rozwoju.

Pruszkowscy kryminalni w trakcie działań uzyskali informacje, że na terenie powiatu pruszkowskiego znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich. Okazało się, że plantacja znajduje się w Jankach a prowadzą ją trzej obywatele Chin.

– Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego weszli na teren posesji w Jankach. W piwnicy policjanci zabezpieczyli ponad 1100 doniczek z sadzonkami konopi indyjskich, w różnym stadium rozwoju. Na poddaszu budynku policjanci zabezpieczyli ponad 13 kg wysuszonych kwiatostanów marihuany. Pomieszczenia w piwnicy były specjalnie przystosowane do uprawy narkotyków z profesjonalną linią produkcyjną, która została zdemontowana i zabezpieczona jako dowód w sprawie – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn narodowości chińskiej. Wszyscy usłyszeli zarzuty osiadania znacznej ilości środków odurzających, uprawiania konopi, posiadania przyrządów służących do nielegalnego wytwarzania środków odurzających oraz wprowadzania znacznej ilości narkotyków do obrotu. Na wniosek prokuratury trafili do aresztu na trzy miesiące.

Śledczy wstępnie szacują, że po odpowiedniej obróbce na rynek mogło trafić nawet kilkadziesiąt kilogramów marihuany o szacunkowej wartości sięgającej nawet 500 tys. zł.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Zlikwidowali nielegalną plantację, zabezpieczyli 13 kg marihuany”

 1. Polak = Pijak, bo nie palacz. pisze:

  Brawo, kolejna patologia zlikwidowana, teraz będzie mniej rabunków i napadów. Przez to zielsko świat jest chory. Np taki Bob Marley oszołom jakiś!? Ani teksty jego piosenek o miłości ani o przyjaźni , tylko o gwałtach i mordowaniu. Taki wpływ na ludzi ma to substancja. Brawo policja!!!! Wypadki na WP w Pruszkowie można zostawić! Bo sukces jest w Jankch-ususzony.

 2. hah pisze:

  marihuana made in china hahaha

 3. Mirosław katolik pisze:

  Publiczna chłosta na goły tyłek i upublicznie zdjęć. Taką karę dać i od razu by się nauczyli

 4. Wacek pisze:

  Nie potrzebne wydawanie pieniędzy na śledztwo i trzymanie ich. Odesłać z powrotem do Chin z adnotacją, że uprawiali narkotyki. Nikt tak dobrze się nimi nie zajmie, jak ich rodzimy wymiar sprawiedliwości.

 5. Pawlak pisze:

  Bandyty!

 6. Pebshare pisze:

  Czuję się bezpieczny teraz. Te okropne narkotyki,
  A alkohol dostępny w każdym sklepie.
  Podwójne standardy
  Policja ma obowiązek reagowania w takich okolicznościach, ale redakcja mogłaby odpuścić i nie kreować tego jaki wielki sukces, który cokolwiek zmienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły