Zaskroniec zaklinował się w puszce. Uwolnili go strażnicy miejscy

Grodzisk Maz.

Do dość nietypowego zdarzenia doszło 2 sierpnia. Strażnicy miejscy z Grodziska Mazowieckiego otrzymali zgłoszenie, które dotyczyło zaklinowanego węża w puszce po napoju.

– Wysłany na miejsce eko-patrol potwierdził zgłoszenie i następnie za pomocą nożyc do cięcia blachy wyciągnął go z puszki – poinformowali funkcjonariusze.

Po uwolnieniu zwierzęcia z puszki okazało się, że zaskroniec. Gad został uwolniony i wypuszczony do swojego środowiska naturalnego.

Ale mimo, że tym razem nie był to jadowity gad to mundurowi apelują, aby w takich sytuacjach zawsze dzwonić do straży miejskiej i nie podejmować prób odłowienia gadów na własną rękę. Bowiem obok tych najczęściej występujących w Polsce w warunkach naturalnych okazów niejadowitych, można spotkać także jadowite.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.