W Pruszkowie powstał brewpub – Browar Otwarte Bramy

Art. Sponsorowany

Kilka stylów piwa prosto z tanka, robione na miejscu od podstaw przekąski i industrialny wystrój, przypominający o przemysłowej przeszłości Pruszkowa – to właśnie czeka wszystkich, którzy odwiedzą Browar Otwarte Bramy. Od 23 maja będzie można napić się uwarzonego tutaj piwa.

Otwarte Bramy to pierwszy w historii Pruszkowa browar, a dokładniej – brewpub, czyli taki browar, w którym można napić się warzonych na miejscu piw. Na początek będą to trzy style – popularny jasny lager, weizen, czyli klasyczne piwo pszeniczne  o aromacie bananów i goździków, a także IPA, czyli mocniej nachmielone, aromatyczne, jasne piwo.

Stolik z widokiem na warzelnię

Kilkadziesiąt lat temu z budynku, w którym już niedługo poleje się pierwsze piwo, wyjeżdżały wozy strażackie. W najbliższą sobotę jego bramy otworzą się z zupełnie innego powodu – żeby zaspokoić pragnienie wielbicieli dobrego, rzemieślniczego piwa poszukujących lokalnych trunków.

– Moje zamiłowanie do piwa zaczęło się w domu, to tam uwarzyłem swoje pierwsze piwa – mówi Krzysztof Cyronek, właściciel i piwowar Browaru Otwarte Bramy. – Gastronomią zarazili mnie moi rodzice, którzy poświęcili temu całe swoje życie. Razem postanowiliśmy połączyć nasze hobby i w ten sposób narodził się pomysł otwarcia brewpubu – dodaje.

Goście Browaru Otwarte Bramy będą mogli wypić piwo, przyglądając się sprzętowi, na którym powstało. Stoi on bowiem w tej samej sali. Przez szybę z kolei będą mogli zobaczyć tanki, z których piwo płynie przewodami prosto do baru. Spostrzegawczy na pewno zauważą, że bar zrobiony jest z ze starych bram budynku – odświeżonych i odpowiednio zmontowanych.

– W czasie mojej pracy w browarze zauważyłem, że piwo degustowane prosto ze zbiornika leżakowego smakuje zupełnie inaczej niż to samo piwo podawane z butelki czy nalewane z kega, dlatego w naszym browarze chcemy dać gościom taką samą możliwość. Piwo będzie serwowane wprost ze zbiorników, w których dojrzewa – wyjaśnia Krzysztof Cyronek.

Piwo z odrobiną szaleństwa

Zestaw serwowanych piw z czasem będzie się poszerzał i zmieniał. – Nie jesteśmy zamknięci tylko na piwo jasne, ciemne i pszeniczne. Skupimy się na piwach lekkich, sesyjnych, ale także ciekawych, pełnych smaków i aromatów. Dzięki temu, że jesteśmy małym oraz niezależnym browarem, możemy sobie pozwolić na trochę szaleństwa – mówi piwowar.

Browar Otwarte Bramy sąsiaduje z restauracją Ucieranie Treści, do której poprowadzone zostały przewody prosto z tanków z piwem. Dzięki temu warzonego na miejscu trunku będzie można napić się także do obiadu w restauracji.

Podobnie jak w Ucieraniu Treści, w Browarze Otwarte Bramy można liczyć na dopracowane dania, przygotowywane na miejscu od podstaw. Wśród nich kanapki z boczkiem, skrzydełka buffalo, frytki i smażone skórki wieprzowe – idealne przekąski do piwa.

Browar Otwarte Bramy, położony przy ul. Obrońców Pokoju 8, zaprasza na otwarcie w sobotę, 23 maja, od godz. 13.00.

Obserwuj Browar Otwarte Bramy na Facebooku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.