W czerwcu przetarg na nowy ratusz

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat szykuje się do ogłoszenia przetargu na budowę nowej siedziby władz miasta. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestycja zakończy się na przełomie 2020 i 2021 r.

O potrzebie budowy nowego ratusza mówi się w Grodzisku od dawna. Budynek powstanie w sąsiedztwie odnowionej Willi Niespodzianka. Kiedy? Przygotowania do ogłoszenia przetargu na budowę dobiegają końca i wkrótce rozpocznie się procedura wyłonienia wykonawcy.

– Kończymy przygotowanie wszystkich specyfikacji do przetargu. Mam nadzieję, że postępowanie uda się rozstrzygnąć i że wybudujemy ten ratusz, bo jest on w tej chwili absolutnie potrzebny. Mamy złe warunki jeśli chodzi o opiekę społeczną, musimy wynajmować pomieszczenia, a po budowie nowego ratusza i przeniesieniu tam urzędu, obecny budynek zostanie wyremontowany i przekazany opiece społecznej i straży miejskiej – mówi nam burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Jak dodaje, przetarg zostanie ogłoszony do 10 czerwca. Planowany termin zakończenia budowy to końcówka 2020 r lub Wielkanoc 2021 r.

Obiekt będzie miał nowoczesną, przeszkloną bryłę i kształt nawiązujący do półkola.

 

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “W czerwcu przetarg na nowy ratusz”

 1. Kleks pisze:

  Ogarnijcie lepsze i szersze drogi, zawsze tylko dla siebie…

  • Lepsze drogi pisze:

   Szersze jak szersze. Na początek niech będą utwardzone. Po doraźnych naprawach wkrótce powstają nowe dziury. Wszyscy za to płacimy.

  • grodziszczanin pisze:

   Budujecie ślepą ściane ppoż w centrum miasta? błagam to jakiś koszmar. co wpisaliscie w mpzp dla działki za tą ścianą? galeria handlowa? garaże? magazyny wysokiego składowania? jak kiedys was spotkam juz starych i niedoleznych to zamiast pomoc przejsc przez ulice – opluje, bo za takie paszkudztwo nic wiecej sie nie nalezy

   • judge pisze:

    Tak, to zdecydowanie ścianka wspinaczkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły