Ul. Żydowska będzie jak nowa

Grodzisk Maz.

Obecnie to jedna z bardziej zaniedbanych ulic na mapie Grodziska Mazowieckiego. Jednak ta sytuacja ulegnie zmianie, bowiem gmina ogłosiła przetarg na jej remont.

Niegdyś ul. Żydowska w Grodzisku Maz. nie miała dużego znaczenia komunikacyjnego, ale teraz istnieje przy niej nowe osiedle, a wkrótce zostanie oddany do użytku wielopoziomowy parkingu w systemie „Parkuj i Jedź”.To też niebawem będzie to jedna z najbardziej uczęszczanych ulic w tym mieście. Mieszkańcy gminy będą dojeżdżać samochodami do parkingu, pozostawiać je tam i dalej kierować się komunikacją zbiorową – pociągami.

Ul. Żydowska łączy się więc w rejonie trasy PKP z ul. Towarową, a od strony północnej dochodzi do ul. Matejki (droga wojewódzka nr 579). Warto podkreślić, że nawierzchnia tej drogi jest silnie zniszczona – liczne wyboje, spękania i ubytki w nawierzchni. Co zatem znajdzie się w harmonogramie prac? Rozbiórka chodników i zatoki autobusowej, frezowanie istniejącej nawierzchni, korytowanie pobocza, a później układanie nowej nawierzchni jezdni, chodników itd. Droga będzie spełniała nowoczesne standardy.

Termin wykonania umowy? To maksymalnie 30 września tego roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.