Budowa Branżowego Centrum Umiejętności idzie do przodu

Grodzisk Maz.

Ruszyły prace budowlane przy ulicy Żyrardowskiej 48. Branżowe Centrum Umiejętności, będzie elementem Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2.

Nowe skrzydło będzie składało się z dwóch części o różnych funkcjach uzupełniających się wzajemnie. Część pierwsza budynku to część socjalno-biurowo-dydaktyczna. Część druga to przestrzeń magazynowa, w której prowadzone będą szkolenia i zajęcia praktyczne. Oprócz obiektu kubaturowego projekt obejmuje także budowę utwardzonych miejsc postojowych na samochody osobowe, utwardzonych dojść i dojazdów do obiektu oraz pozostałą infrastrukturę wewnętrzną i zewnętrzną tworzącą całość techniczno-użytkową.

Do tej pory wykonano prace fundamentowe wraz z izolacjami, szyb windowy do wysokości pierwszej kondygnacji, podbudowy pod posadzki oraz ściany konstrukcyjne parteru wraz ze słupami i podciągami żelbetowymi. Trwają już prace przy szalowaniu i zbrojeniu stropu. Zgodnie z harmonogramem inwestycji zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na koniec listopada br., ale jak podaje wykonawca – firma Kontur Budownictwo, z uwagi na sprzyjające warunki atmosferyczne planuje się  przyspieszenie zakończenia budowy na koniec października

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe