Uczniowie otrzymają laptopy do nauki zdalnej

Brwinów

Gmina Brwinów otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu dla uczniów. Właścicielami będą jednak szkoły, które udostępnią sprzęt dzieciom nie posiadającym w domu komputerów.

W ramach programu „Zdalna Szkoła +” gmina Brwinów otrzymała dofinansowanie w wysokości 74 970 zł. Z uzyskanych środków zakupiono 37 laptopów do szkół. Placówki przekażą sprzęt swoim uczniom, którzy nie posiadają komputerów.

Wsparcie to w czasie epidemii ma szczególne znaczenie. Dla większości uczniów organizowane jest tak zwane nauczanie zdalne. Niestety nie wszystkich rodziców stać na zakup komputera z nieograniczonym dostępem do Internetu.

Laptopy będą przekazywane najbardziej potrzebującym, a w szczególności rodzinom wielodzietnym. Gmina chce zagwarantować dzieciom równe szanse w zapewnieniu dostępu do edukacji.

Sprzęt będzie przekazywany uczniom na podstawie umowy użyczenia.

Gmina dostarczyła komputery do Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Szkoły Podstawowej w Otrębusach oraz Szkoły Podstawowej w Żółwinie.

Zakup laptopów dla uczniów finansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu operacyjnego „Polska cyfrowa na lata 2014-2020”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Uczniowie otrzymają laptopy do nauki zdalnej”

 1. Abadon pisze:

  Uczciwie płacący obywatel musi harować by sprawić sobie komputer , lecz wystarczy zmienić status społeczny i stać się osobą ” niezaradną życiowo” by wszystko co potrzebne dostać za darmo . Pijaki,ćpuny,nieroby – elita na którą pracują uczciwi obywatele .

 2. Jebać godek pisze:

  Ogółem to nie prawda xd

 3. Anonim pisze:

  Używany komputer stacjonarny to 500zl po co laptop za 2000

 4. Hbcc pisze:

  To daje nam 2000 zł na laptopa. To żart? Laptop do nauki zdalnej można spokojnie kupić w okolicach 1000 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły