Tymczasowy zakaz kąpieli na Stawach Walczewskiego

Grodzisk Maz.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim wprowadziła tymczasowy zakaz kąpieli na terenie Stawów Walczewskiego. Powód? Nadmierny zakwit sinic w kąpielisku.

W tym roku kąpielisko na grodziskich Stawach Walczewskiego nie ma szczęścia. Ostatnio pojawiły się tam zielone glony, które zaniepokoiły mieszkańców. Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektem, zlecił specjalistyczne badania wody. 1 sierpnia sanepid stwierdził zdatność wody do kąpieli, ale jednocześnie zaznaczył, że w czasie dużego zakwitu glonów nie należy korzystać z kąpieliska, ponieważ może to spowodować negatywne skutki zdrowotne.

Minęło kilka dni i w zbiorniku wodnym pojawiły się sinice. Dziś, 14 sierpnia sanepid wprowadził tymczasowy zakaz kąpieli do czasu ustąpienia nadmiernego zakwitu sinic. Nakazał też podjęcie działań dla ochrony zdrowia ludzkiego w postaci poinformowania użytkowników o zakazie kąpieli.

– Ocena wizualna jakości wody z dnia 14.08.2018 r. w Kąpielisku na terenie Stawów Walczewskiego przy ul. Nadarzyńskiej w Grodzisku Mazowieckim należącym do Osrodka Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki wykazała obecność nadmiernego zakwitu sinic przybierającego postać kożucha. Stwierdzono zatem, że woda w ww. kąpielisku nie spełnia wymagań – czytamy w dokumentacji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.