Strażnicy wystawią „żółte kartki”

Grodzisk Maz.

W Grodzisku Mazowieckim strażnicy rozdają „żółte kartki”. Nie jest to jednak związane z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. Kartki to upomnienia dla kierowców, którzy nie płacą za parkowanie.

W centrum Grodziska Mazowieckiego wyznaczony jest obszar strefy płatnego parkowania. Obejmuje on obszar z deficytem miejsc parkingowych. – Strefa płatnego parkowania istniej u nas już od lat. Jednak nie powstała ona po to, by wyciągać od mieszkańców pieniądze – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Cel jest tylko jeden: wywołanie rotacji, czyli danie możliwości ludziom, którzy przyjeżdżają w miejsca newralgiczne mogli przyjść i zrobić zakupy lub załatwić ważne sprawy – dodaje.

Za pierwsze 30 minut na parkingu w strefie zapłacimy jedynie 0,50 zł. Pierwsza i każda następna godzina parkowania to koszt 2 zł. Opłaty pobierane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00. Okazuje się jednak, że nie każdy kierowca uiszcza opłaty, choć te wcale nie są wygórowane. Kierowcy, którzy migają się od kupienia biletu parkingowego muszą liczyć się z tym, że za brak biletu mogą zapłacić karę – 20 zł.

Strażnicy miejscy, którzy sprawdzają, czy w samochodach zaparkowanych w strefie znajdują się bilety parkingowe upominają kierowców w ciekawy sposób. Jeśli w samochodzie nie ma potwierdzenia uiszczenia opłaty za parking, to taki kierowca otrzymuje „żółtą kartkę”. Jednak kartkę można otrzymać tylko raz. Jeśli kierowca ponownie nie zapłaci za parkowanie w strefie zostanie naliczona opłata dodatkowa. A jak wyglądają kartki?

Podobna akcja była prowadzona rok temu w Podkowie Leśnej. Tam jednak kartki dotyczyły parkowania w niedozwolonych miejscach.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.