Strażnicy pomogli odnaleźć starszego mężczyznę

Milanówek

Udana interwencja milanowskich strażników miejskich. Dzięki ich mobilizacji udało się szybko odnaleźć 80-letniego mężczyznę, który oddalił się z domu w kapciach i bez kontaktu z najbliższymi.

 

Zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który opuścił dom i udał się w nieznanym kierunku milanowscy funkcjonariusze potraktowali poważnie, szczególnie że z informacji przekazanych przez rodzinę wynikało, że 80-latek ma problemy ze zdrowiem, a miejsce zamieszkania opuścił w kapciach. – Zgodnie z procedurą, zakładającą bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia zaginionego, do akcji zostali zadysponowani wszyscy funkcjonariusze Straży Miejskiej w Milanówku. W takich sytuacjach ważna jest każda minuta, a upływ czasu działa zdecydowanie na niekorzyść mundurowych. Kobieta opisała mężczyznę, a szczegółowy rysopis został przekazany podległym funkcjonariuszom. Cechy szczególne zostały przekazane także operatorowi monitoringu, tak aby mógł wiarygodnie odtworzyć drogę przemieszczania się zaginionego – informują funkcjonariusze.

Mężczyznę odnaleziono na ul. Podgórnej i przekazano pod opiekę rodziny.

Strażnicy przypominają, że choć najbardziej znanym objawem demencji starczej jest zanik pamięci, to osoby cierpiące na tę dolegliwość mogą mieć słabszy wzrok i słuch, mniejszą sprawność fizyczną i refleks. Mogą też źle oceniać swoje możliwości oraz warunki wokół siebie. M.in. dlatego zdarza się im wychodzić z domu bez odpowiedniego ubrania i bez kontaktu z bliskimi. W takich przypadkach ważna jest szybka reakcja i zwrócenie się o pomoc do policji lub straży miejskiej.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.