Zawodnicy Bogorii walczą w MŚ

Tenis Stołowy

Daniel Górak i Paweł Fertikowski powalczą, aby zaprezentować się jak najlepiej w kwalifikacjach do turniejów gry pojedynczej oraz podwójnej mistrzostw świata w Suzhou w tenisie stołowych. Ich celem jest udział w zawodach głównych i nawiązanie walki z czołówką.

Ciężko będzie dotrzeć na szczyt, gdyż opanowany jest on przez zawodników z krajów azjatyckich, jednak turniej jest szansą na udowodnienie swojej wartości na europejskim rynku tenisa stołowego. Zawodnicy Bogorii Grodzisk Mazowiecki intensywnie przygotowywali się do startu, aby osiągnąć postawione przed sobą cele.

Dla Daniela Góraka, który rozstawiony jest z numerem 44, są to już kolejne mistrzostwa. Na mundialu wielokrotny mistrz Polski wystąpi po raz trzynasty.  Tym razem rywalizację rozpoczyna 1/64 turnieju głównego. Górak czeka na nazwisko swojego rywala, które wyłoni się w kwalifikacjach. Do bram turnieju głównego będzie starał się dostać Paweł Fertikowski. Zawodnik z Grodziska zmierzy się z kimś z dwójki Mikka O’Connor – Fessou Lawson Gaizer. Fertikowski liczy, że w trzecim starcie w mistrzostwach świata uda mu się osiągnąć życiowy wynik.

Za to Góraka czeka również występ w deblu, gdzie w parze z Jakubem Dyjasem staną do rywalizacji z parą Amal Marra/Deep Saun z Nepalu o awans o turnieju głównego. Z kolei Fertikowski zaprezentuje się w grze mieszanej. Zawodnikowi Bogorii będzie towarzyszyła Katarzyna Grzybowska.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.