Marta Kobecka uzyskała minimum na ME

Region

Od lat wiadomo, iż uczniowie Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie osiągają bardzo dobre wyniki w nauce ale także w rywalizacji sportowej. Koszykówka, piłka nożna , lekkoatletyka –zawodnicy z tych dyscyplin przywożą co roku medale z Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ale czy kto ktokolwiek wie o tym , iż kolejni już zawodnicy uzyskują minima na Mistrzostwa Europy.

Rok temu, już jako absolwent Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie ( ale wciąż zawodnik UKS Kapry-Armexim Pruszków) Paweł Golik uzyskał minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w czwórboju. W tym roku dołożył minima na Mistrzostwa Europy Juniorów, Mistrzostwa Świata Juniorów oraz Olimpiadę Młodzieży w Singapurze. Paweł w tej chwili należy do najlepszych zawodników w Polsce w czwórboju.

Niespodziankę natomiast sprawiła uczennica 3 klasy Gimnazjum nr 4 Marta Kobecka, która wygrywając Puchar Polski w trójboju jednocześnie uzyskała minimum na wrześniowe Mistrzostwa Europy w Warnie (Bułgaria). Marta  na co dzień trenuje w UKS Kapry-Armexim Pruszków pod okiem trener Joanny Ługowskiej ( bieganie) oraz  trenera Łukasza Borkowskiego (pływanie). Na Mistrzostwach Polski Juniorów (26.07-28.07.2010 Drzonków) Marta zdobyła brązowy Medal Mistrzostw Polski indywidualnie oraz srebro w sztafecie.

Gratulujemy i życzymy medalu na Mistrzostwach Europy, a Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie kolejnych tak wielkich sukcesów w świecie sportu.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.