Górak zdominował mistrzostwa Polski

Tenis Stołowy

Daniel Górak gwiazdą 85. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki wywalczył dwa złote medale w grze indywidualnej i podwójnej. Wśród kobiet brąz wywalczyły tenisistki z Nadarzyna.

Nikt nie mógł powstrzymać 33-letniego Góraka, który wygrał łącznie 10 spotkań. W finale gry podwójnej spotkał się z rewelacyjnym 20-latkiem Markiem Badowskim. Mecz był godny rywalizacji o złoto! Warto dodać, że w półfinał Badowski pokonał rozstawionego z „1” Jakuba Dyjasa.

Co do finału, wydawało się, że Górak ma wszystko pod kontrolą. Wygrał pierwsze dwa sety do 6 i już czuł unoszący się w powietrzu zapach złota. Badowski szybko sprowadził go na ziemię. W trzecim secie gracz Zooleszcz Bydgoszcz walczył, w efekcie czego wygrał do 9. Chwilę później był remis 2:2 i gra rozpoczynała się od początku. Piąta partia zacięta, ale Górak triumfował do 8. Nie ma, co ukrywać, że spotkanie kosztowało zawodników wiele sił. W szóstym secie Badowski zagrał zdecydowanie i agresywnie, co dało mu zwycięstwo do 5. W Częstochowie było niezwykle gorąco! Siódmy, decydujący, set zaczął się idealnie dla Góraka, który prowadził 7:0. Wtedy do akcji wkroczył Badowski i było 7:6. Górak nie dał odebrać sobie złota, zdobył trzy kolejne punkty i miał cztery piłki meczowe. Ostatecznie wygrał do 9.

W grze podwójnej gracz Bogorii Grodzisk Mazowiecki występował razem z Jakubem Dyjasem. Wicemistrzowie Europy wygrali cztery spotkania. W finale rywalizowali z parą Patryk Chojnowski/Xu Wenlinag. Mecz był niezwykle zacięty i dostarczył wielu emocji. W decydującym piątym secie Górak i Dyjas wygrali do 5.

Tym samym 33-letni zawodnik Bogorii po raz drugie w karierz zdobył tytuły mistrzowskie w singlu i deblu. Pierwszy raz ta sztuka udała mu się w 2013 roku. Warto dodać, że Górak zdobył aż 12 złotych medali w mistrzostwach Polski.

W Częstochowie brązowy medal w grze podwójnej kobiet wywalczyły zawodniczki GLKS Nadarzyn Klaudia Kusińska i Paulina Krzysiek.