Była reprezentantka Polski zagra w drużynie Lidera

Region

Anna Wielebnowska została nową zawodniczką Matizolu Lidera Pruszków. Uczestniczka olimpiady w Sydney oraz mistrzostw Europy podpisała we wtorek kontrakt z pruszkowskim klubem.

Wielebnowska począwszy od 1992 r. przez 10 lat występowała w krakowskich klubach koszykarskich. Karierę zaczynała w Koronie Kraków. Od 1996 r. była zawodniczką TS Wisła, z którą została wicemistrzem kraju. W 2002 r. wyjechała do Belgii bronić barw Dexii Namur, gdzie osiągała największe sukcesy – czterokrotne Mistrzostwo Belgii oraz cztery Puchary Belgii. Do Polski wróciła w 2006 r. podpisując kontrakt z Wisłą Can Pack. W krakowskim klubie dwukrotnie wywalczyła Mistrzostwo Polski. W 2010 r. Wielebnowska musiała na rok zawiesić karierę ze względu na ciążę. Do sukcesów nowej zawodniczki Lidera należy dopisać również czwarte miejsce wywalczone na Mistrzostwach Europy w Grecji w 2003 r.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.