Skorzystanie z poradni psychologiczno-pedagogicznej to dobry pomysł!

Grodzisk Maz.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Grodzisku Mazowieckim obejmuje swoją pomocą wszystkie placówki oświatowe na terenie powiatu. Niestety wielu rodziców nadal ma stereotypowe podejście jeśli chodzi o skorzystanie z pomocy takiego miejsca. A to błąd. Sprawdź na jakie korzyści możesz liczyć.

W poradni zatrudniona jest wykwalifikowana kadra specjalistów z dużym doświadczeniem w procesie diagnostycznym i w bezpośredniej pracy z dziećmi i uczniami. Efektem końcowym diagnozy jest wydanie opinii psychologiczno – pedagogicznej, jak i opinii o wczesnym wspomaganiu rozwoju dla dzieci przedszkolnych, ale także w przypadku dzieci i młodzieży, u której zdiagnozowano, m.in. niepełnosprawność intelektualną, autyzm, zespół Aspergera, afazję, niepełnosprawność ruchową, słabosłyszenie, słabowidzenie, zagrożenie niedostosowaniem społecznym czy nawet niedostosowanie społeczne, otrzymanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

W ramach tej diagnozy poradnia wykonuje badania psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne oraz diagnozę procesów integracji sensorycznej i przetwarzania słuchowego. – W roku szkolnym 2018/2019 wystawiliśmy ok. 310 opinii, 60 opinii o wczesnym wspomaganiu i 350 orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego. W styczniu 2020 roku jest już wydanych ok. 270 opinii, 25 opinii WWR i 95 orzeczeń KS – mówi Izabela Bielecka, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodzisku Mazowieckim.

Taki wzrost zainteresowania można wytłumaczyć tym, że rodzice pozbywają się uprzedzeń, a nabywają rzetelną wiedzę na temat prawidłowego rozwoju dziecka, co się chwali. Rodzice, którzy zgłaszają się do poradni chcą się upewnić czy ich dziecko rozwija się prawidłowo, czy zachowania, które obserwują są adekwatne do wieku. I dobrze. Pomocy trzeba szukać w odpowiednich miejscach.

– Poradnia ściśle współpracuje z każdą placówką oświatową, aby proces diagnostyczny i terapeutyczny był jak najbardziej efektywny. Bardzo często bywa, że problem danego dziecka pojawia się w sposób szczególny w przedszkolu lub szkole. Obserwacja zachowania dziecka przez wychowawców i nauczycieli oraz ich szybka reakcja i udzielona pomoc we współpracy ze specjalistami szkolnymi (pedagogami, psychologami, logopedami, czy nauczycielami od zajęć integracji sensorycznej) jest bardzo ważnym etapem, nie tylko dla samego dziecka i jego rodzica, ale często także bez którego nasza diagnoza byłaby niemożliwa lub niepełna – dodaje Izabela Bielecka.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Skorzystanie z poradni psychologiczno-pedagogicznej to dobry pomysł!”

 1. KA pisze:

  Dlatego też trzeba się reklamować, żeby ktokolwiek chciał z tej placówki skorzystać.

 2. MM pisze:

  Szkoda, że zapisy są co trzy miesiące na trzy miesiące w wybrany konkretny dzień…

 3. Xyzwpr pisze:

  Poradnie …. niech dzieci będą miały wszystkie choroby – kierunek szkoły specjalne a nie normalne podstawówki skoro są niedostosowane. A później będzie płacz bo moje dziecko nie będzie umiało się odnaleźć – dzieci z orzeczeniem w szkołach mogą wszystko – życie po szkole zweryfikuje ich

 4. Alice pisze:

  A może pani dyrektor się pochwali jak traktuje pracowników i ile osób z tego powodu odeszło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły