Rynek nieruchomości w Pruszkowie

Art. Sponsorowany

Ceny mieszkań w Warszawie wciąż biją rekordy. Obecnie nieruchomość w stolicy kosztuje średnio kilkanaście tysięcy złotych za metr kwadratowy. W tej sytuacji wiele osób decyduje się na kupno mieszkania pod Warszawą – w Piastowie, Legionowie lub w Pruszkowie. Jak wygląda pruszkowski rynek nieruchomości?

Pracujesz w Warszawie, ale wciąż nie stać Cię na mieszkanie w stolicy? Nic dziwnego – kiedy za metr kwadratowy w najbardziej prestiżowych dzielnicach Warszawy (Śródmieście, Mokotów, Wola) płaci się nawet 17 000 zł, najmniejsze mieszkanie staje się nieosiągalnym luksusem. Z tego powodu dużo osób interesuje się kupnem mieszkania w Pruszkowie. Co warto wiedzieć o Pruszkowie i jakich cen za nieruchomości można się spodziewać?

Co warto wiedzieć o Pruszkowie?
Pruszków jest największym po stolicy miastem aglomeracji warszawskiej. Liczy około 60 000 mieszkańców. Miasto zaczęło się znacząco rozwijać w XIX wieku po wybudowaniu kolei warszawsko-wiedeńskiej. W 1916 roku Pruszków otrzymał prawa miejskie. Rozwój miasta zaczął się w okresie międzywojennym, kiedy miasto stało się dużym ośrodkiem przemysłowym.

Jakie są ceny mieszkań w Pruszkowie?
Mieszkania w Pruszkowie, w porównaniu z nieruchomościami w stolicy, pod względem ceny robią bardzo pozytywne wrażenie. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Pruszkowie to 8591 zł. Najtańsze mieszkanie można kupić za 200 000 złotych, a najdroższe za niespełna 1 000 000 zł. Najwięcej mieszkań znajdziemy w cenie około 8000 zł za metr kwadratowy.

Poszukujesz mieszkania na sprzedaż w Pruszkowie? Kliknij tutaj!

Standard mieszkań w Pruszkowie
Większość oferowanych w Pruszkowie nieruchomości to średniej wielkości mieszkania o metrażu 35-45 metrów. Na rynku nie brakuje też ofert dla bardziej wymagających osób, potrzebujących większej przestrzeni. W Pruszkowie znajdziemy wiele mieszkań o metrażu około 80 metrów kwadratowych. W porównaniu do innych miast metraż w Pruszkowie nie wpływa znacząco na cenę za metr kwadratowy. Duże lokale w Pruszkowie dostaniemy nie taniej niż 8500 za metr kwadratowy.

Jakie dzielnice znajdziesz w Pruszkowie?
W Pruszkowie nie ma typowej Starówki. Najważniejsze dla miasta zabytki znajdują się przy ulicy Kościuszki (pałacyk „Sokoła” i zespół dworski Potulickich), przy ulicy Prusa (część zespołu dworskiego) i przy ulicy Kraszewskiego, gdzie stoi kościół św. Kazimierza. W Pruszkowa znajdują się dzielnice: Bąki, Gąsin, Malichy, Ostoja, Osiedle Parkowe, Żbików, Osiedle Prusa, Wyględówek, Osiedle Staszica oraz Tworki.

Jak korzystnie kupić mieszkanie w Pruszkowie?
Jeśli szukasz mieszkania, niezależnie czy robisz to dla siebie, czy pod inwestycje, dobrze zainteresować się serwisami z ogłoszeniami. Pamiętaj, że agencje nieruchomości pobierają prowizję i to całkiem sporą: 2-3 procent od nieruchomości mieszkania, a nawet 5-6 procent. Jeśli chcesz tego uniknąć, korzystaj ze strony z ogłoszeniami, na przykład Adresowo.pl. Tam znajdziesz mieszkania oferowane bezpośrednio od właścicieli i zaoszczędzisz znaczną sumę na prowizji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.