Ruszyła przebudowa Borkowej

Brwinów

Już za kilka miesięcy połatana nawierzchnia ul. Borkowej w Brwinowie przejdzie do historii. Ruszyła przebudowa drogi, mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

W tegorocznym budżecie gminy zabezpieczono środki na modernizację Borkowej, która łączy drogę 719 z osiedlem domów jednorodzinnych. Droga częściowo wykonana jest ze żwiru, zaś pozostały odcinek jezdni posiada nawierzchnię bitumiczną. Od dłuższego czasu mnożyły się problemy. Dziury i wyrwy przyprawiają kierowców o zawrót głowy. Odczuwalny jest również brak chodników. W końcu nadszedł czas na zmiany. Gmina przeprowadziła postępowanie przetargowe i znalazła wykonawcę.

Zatem czas przystąpić do pracy. Borkowa zyska utwardzoną jezdnię asfaltową, chodniki czy też progi zwalniające. Przy ul. Poprzecznej, Różanej i Kępińskiej powstaną skrzyżowania wyniesione. Przeprowadzone zostaną prace związane z zagospodarowaniem zieleni. – Zakres robót obejmuje także wykonanie odwodnienia pasa drogowego poprzez zestawy wpustów drogowych połączonych ze studniami rozsączająco-chłonnymi – wyjaśnia Szymon Jarząbek z Referatu Inwestycji i Remontów.

Zgodnie z planem przebudowany zostanie odcinek ul. Borkowej od ul. Konopnickiej do połączenia z ul. Lilpopa. Prace będą wykonywane również na „ślepym” odcinku sięgacza od Borkowej w stronę ul. Otrębuskiej oraz od ul. Konopnickiej w stronę północną. Roboty drogowe rodzą utrudnienia, dlatego też nieodzowne są zmiany w organizacji ruchu. Na czas przebudowy przewidywane jest całkowite zamknięcie remontowanych odcinków.

Termin zakończenie modernizacji został określony na sierpień br. Cała inwestycja pochłonie ponad 1,1 mln zł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.