Przy głównej trasie obok muzeum motoryzacji powstanie chodnik

Brwinów

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na budowę chodnika w Otrębusach. Powstanie on przy DW 719, na odcinku od ul. Pszczelińskiej do ul. Na skraju.

Droga wojewódzka nr 719 jest bardzo dobrze znana kierowcom, którzy poruszają się do Warszawy. Posiada jedną jezdnię i dwa pasy ruchu. Każdego dnia przejeżdża nią wiele samochodów. Na wspomnianym odcinku w Otrębusach zlokalizowanych jest wiele firm oraz dobrze znane muzeum motoryzacji. Niestety poruszanie się w tym rejonie nie jest zbyt bezpieczne. DW 719 posiada pobocza gruntowa oraz rowy przydrożne. Chodników brak. Jednak to się wkrótce zmieni.

MZDW przebuduje drogę wojewódzką. Głównie powstanie tu chodnik po stronie lewej o szerokości 1,5 metra (w rejonie skrzyżowania z ul. Na Skraju o szerokości 2 m). Ponadto odwtorzone zostaną pobocza wzdłuż drogi, wykonane będą zjazdy do posesji oraz pojawi się nowe oświetlenie.

Co ciekawe sam chodnik będzie wykonany z kostki brukowej, ale w rejonie korony drzew trzeba będzie zastosować nawierzchnię przepuszczalną z kruszywa spajanego żywicą.

Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, którzy na ten moment poruszają się poboczem. Zadanie to jest realizowane przy współpracy z gminą Brwinów, która przygotowała dokumentację projektową oraz sfinansuje budowę oświetlenia.

Prace mają zostać wykonane do końca czerwca przyszłego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Przy głównej trasie obok muzeum motoryzacji powstanie chodnik”

 1. Brwinowianin pisze:

  …a nie sądzicie że chodnik jest potrzebny wzdłuż „719” już od Pruszkowa dalej do Kań i aż do Milanówka ??? -PRZECIEŻ LUDZIE CHODZĄ NA TYM ODCINKU POBOCZAMI !!!
  Daliście pozwolenia na budowę supermarketów przy drodze wojewódzkiej, to teraz proszę o dostosowanie infrestruktury żeby było bezpiecznie !
  Tymczasem jaracie się kawałkiem chodnika …

 2. Anonim pisze:

  Dlaczego wzdłuż DW719 nie ma ścieżki rowerowej?

 3. skowron pisze:

  dziwne a dlaczego w tym miejscu akurat ,przypadek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły