Profesjonalna deratyzacja

Art. Sponsorowany

Szczury to gryzonie, które bardzo szybko się rozprzestrzeniają. Jak skutecznie z nimi walczyć? To pytanie zadajemy sobie bardzo często, gdy w naszym najbliższym otoczeniu pojawią się szczury albo inne gryzonie. Wydaje się, że najlepszym sposobem jest powierzenie deratyzacji profesjonalnej firmie, która wykona to zadanie bez uszczerbku dla zdrowia i życia ludzi.

Szczury jako szkodniki

Szczury nie tylko niszczą żywność, ale także stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka, gdyż przenoszą wirusy i inne drobnoustroje, mogące wywoływać poważne choroby u człowieka, takie jak: toksoplazmoza, gorączka szczurza, salmonelloza i inne. Pasożyty przenoszone przez szczury, mają również negatywny wpływ na zdrowie zwierząt domowych. Poza tym szczury często przyczyniają się do powstania strat materialnych. Swoimi mocnymi zębami są w stanie przegryźć kable elektryczne, blachę, a nawet rury kanalizacyjne. W konsekwencji może to doprowadzić do utraty energii elektrycznej, powstania pożarów lub zalania pomieszczenia albo uszkodzenia samochodu znajdującego się w garażu podziemnym.

Profesjonalna deratyzacja

W celu przeprowadzeniu deratyzacji warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która posiada szerokie doświadczenie w wykonywaniu tego typu zadań. Dzięki temu mamy gwarancję, że proces zwalczania szczurów zostanie przeprowadzony w sposób bezpieczny dla ludzi, przy użyciu jak najmniej inwazyjnych środków, preparatów i urządzeń, ale jednak cechujących się wysokim stopniem skuteczności. Przykładem takiej firmy jest przedsiębiorstwo Stander, które świadczy swoje usługi w Warszawie. Firma ta od wielu lat w sposób profesjonalny wykonuje proces deratyzacji gryzoni w prywatnych mieszkaniach, domach, garażach podziemnych, piwnicach, działkach, ogrodach, lokalach usługowych i magazynowych, zwłaszcza w branży spożywczej.

Zwalczanie szczurów – na czym polega?

W skład usługi deratyzacji świadczonej przez profesjonalne firmy, między innymi takiej jak Stander wchodzą następujące czynności:

– zapewnienie budynkom tak zwanej szczuroszczelności, czyli zlikwidowanie wszelkich otworów za pośrednictwem których gryzonie mogą potencjalnie dostać się do budynku

– poszukiwanie kryjówek, w których żyją gryzonie

– umieszczenie środków i narzędzi zabijających szczury, takich jak: karmniki deratyzacyjne, chwytacze, lepy, trutki

– usuwanie padłych gryzoni

– wykonanie czyszczenia i dezynsekcji miejsca, gdzie znaleziono padłe szczury

Bez wątpienia firmy, które się tym zajmują na co dzień, wiedzą z doświadczenia, na które elementy budynku zwrócić szczególną uwagę, aby skuteczność przeprowadzonej szczuroszczelności była na jak najwyższym poziomie. Dodatkowo taka firma dobierze właściwe środki do miejsca, w którym przeprowadzana jest deratyzacja. Szczególnie jest to ważne w przypadku lokali mieszkalnych i miejsc, w których przebywają zwierzęta domowe. Jak widać oferta firm deratyzacyjnych jest bardzo kompleksowa, czyli jest to nie tylko pomoc w zwalczaniu szczurów, ale także dostawanie miejsca do dalszego użytkowania po zakończonym procesie deratyzacji. Przede wszystkim jest to robione jednak bez uszczerbku dla ludzi i zwierząt domowych. To wszystko tylko potwierdza, że wybór firmy deratyzacyjnej jest zdecydowanie dużo lepszym rozwiązaniem, niż samodzielne zwalczanie gryzoni.

Więcej szczegółów na tej stronie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.