Prawie 3 miliony dla Brwinowa

Brwinów

Urząd Marszałkowski opublikował listę kolejnych dotacji. Znalazła się tam Gmina Brwinów, która otrzyma dofinansowanie na budowę biblioteki.

Dotacja w ramach instrumentu wsparcia działań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego wyniesie 2 794 715,03 zł. Wartość całego projektu pn. „Budowa biblioteki przy ul. Grodziskiej w Brwinowie” wyniesie ponad 4,5 mln zł.
Biblioteka w Brwinowie im. Władysława Wernera posiada tymczasowo główną siedzibę na tyłach urzędu gminy Brwinów przy ul. Grodziskiej 12. Dodatkowo funkcjonują dwie dodatkowe placówki: filia dla dzieci przy ul. Kościuszki 1E w Brwinowie oraz filia w Otrębusach przy ul. Wiejskiej 1. Główna siedziba jest w złym stanie technicznym i posiada niewystarczającą powierzchnię. Z tego powodu gmina podjęła decyzję o budowie nowego budynku. 21 kwietnia została podpisana umowa z wykonawcą nowej siedziby – firmą NAFIBUD S.A. z Bielska Podlaskiego.

Nowa biblioteka zlokalizowana będzie przy ul. Grodziskiej 10A w Brwinowie. Będzie składać się z dwóch kondygnacji: 500-metrowego parteru oraz 60-metrowego piętra. Pierwsza kondygnacja pomieści strefę wejściową z wiatrołapem, czytelnię prasy, toalety (także te dla niepełnosprawnych), pomieszczenia socjalne oraz czytelnię dla dorosłych i dzieci. W bibliotece znajdą się również stanowiska komputerowe, sala wielofunkcyjna ze schowkiem, a także pomieszczenia administracyjne. Piętro budynku będzie przeznaczone na pomieszczenie techniczne lub wentylatornię.

Na zewnątrz będą miejsca parkingowe i miejsca na rowery. Znajdą się również nowe nasadzenia. Budynek będzie energooszczędny, co będzie sprzyjać wysokiemu komfortowi użytkowania i zmniejszy koszty funkcjonowania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Prawie 3 miliony dla Brwinowa”

 1. Oleńska pisze:

  @brwinowianin, chyba ci się pomyliło się z odbiorem GŁOSU 2 🙂 ?

 2. Brwinowianin pisze:

  Ruda targowica ma miejsce u naszych granic !
  Precz raz na zawsze z komunistami typu np. GŁOS 2 j/n !
  Wóz albo przewóz, Polska będzie bez komunistów, oczyścimy ten kraj ze szlamu rudawego z PO !

  • Grabarz pisze:

   Brwinowianin przecież tęsknisz za PRL jak mało kto. Mogłeś udawać że pracujesz, codziennie obchodzić imieniny koleżanek i zarabiałeś tyle samo co inżynier, profesor, adwokat czy lekarz. Wtedy byłeś kimś i miałeś w głębokim poważaniu obecność wojsk sowieckich na terytorium Rzeczypospolitej. Dziś jesteś sfrustrowanym staruszkiem, bo innym się udało. Mogłeś także odnieść sukces, wystarczyło uważać w szkole na lekcjach i ciężko pracować. Pretensje możesz mieć tylko do siebie. Mam nadzieję, że dotkliwie odczuwasz inflację.

 3. Głos 2 pisze:

  Dziękujemy Rządowi PIS za pieniądze Polskiego ŁADu, na tą i inne inwestycje. A Warszawie nie ma na nic pieniędzy… podwyżka za śmieci, za miejsca parkingowe, ogromne pensje dla 168 dyrektorów, ponad 300 tys. rocznie od łepka, a teraz podwyżka cen biletów ZTM… mamy dość!!!

  • Grabarz pisze:

   Przecież nie mieszkasz w Warszawie ani w Brwinowie piewco narodowego socjalizmu z Piastowa. Ustawa o ruskim ładzie nawet nie została jeszcze podpisana przez Adriana. Dotacja pochodzi ze środków Województwa Mazowieckiego, a nie od sfrustrowanego wojewody. Poproś towarzyszy z klubu Gazety Najpolskiej o korepetycje z administracji publicznej.

   • ONA pisze:

    Masz racje Grabarz, jakby komuniści z PO-KO rządzili twoje usługi będą bardzo na czasie bo ludzie zaczną umierać z głodu

 4. Brwinowianin pisze:

  Tak jak mówisz Antek, lepiej jak Tusk rozkradał je na prawo i lewo !

 5. Antek pisze:

  Pieniądze wyrzucone w błoto ! Wymyślanie inwestycji w celu wydania pieniędzy . Kto w dzisiejszych czasach w dobie szybkiego jeszcze chodzi do biblioteki ? Poza tym jest w Brwinowie biblioteka , wystarczył by drobny remont .

  • KomsomolskajaPrawda pisze:

   Antoś,
   a to lepiej jak tusk napełniał swoje prywatne kieszenie ? Masz cokolwiek mózgu?

  • KomsomolskajaPrawda pisze:

   Ile jeszcze razy mam odpowiadać dla obłąkanego Antka zanim to zamieści lewacki WPR24?
   Antoś, to zadam ci pytanie, czy lepiej było jak pieniądze lądowały w prywatnych kieszeniach tuska , już zapomniałeś o rozlicznych aferach i przestępstwach gospodarczych z jego udziałem w roli głównej i jego syna ?

   • Grabarz pisze:

    Brwinowianin w czasie kampanii wyborczej w 2015 roku narodowi socjaliści obiecywali, że Tusk, Sikorski, Graś, Arabski i Rostowski będą siedzieć za zdradę i afery. Mają prokuraturę, mają służby specjalne, mają część sędziów, mają skrybę Adriana i jakoś nie wyszło. Wszyscy chodzą wolni. Za to Tusk rozłożył na łopatki Małgorzatę Wasserman podczas kabaretu śledczego. Panna Wassermanówna od tamtej pory stroni od mediów. Zostałeś kupiony ochłapami w postaci 13 i 14 emerytury oraz disco polo w TVPiS, żeby misiewicze mogły wypłacać sobie ze spółek skarbu państwa wynagrodzenia po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Jesteś bardzo tani.

 6. Parzniew pisze:

  Super. A szkole w Parzniewie znów cisza. Zaraz usłyszymy, że jak dobrze pójdzie to za rok lub dwa ruszy budowa i to samo usłyszmy za rok, za dwa i trzy Taka nasza świecka, brwinowska tradycja burmistrza Kosińskiego. Niedługo będziemy mogli obchodzić okrągłą rocznice pierwszej obietnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły