Podrobione perfumy w rękach policji

Milanówek

Blisko 300 tysięcy sztuk opakowań podrobionych perfum zabezpieczyli grodziscy policjanci. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn.

Na jednej z posesji w Milanówku funkcjonariusze odkryli magazyn, w którym znajdowały się kartony z przygotowanymi do sprzedaży perfumami. Były to podrobione produkty światowych marek. Policjanci sprawdzili jeszcze jedną posesję. Okazało się, że w znajdującej się tam hali pakowano i oklejano perfumy do transportu. Na miejscu zatrzymano 28-latka, który nadzorował prace. W związku ze sprawą w ręce policji wpadł również 49-letni mężczyzna. 

To nie koniec policyjnych poszukiwań. Następnie stróże prawa ustalili kolejne miejsce, gdzie znajdował się magazyn z perfumami. Policja zabezpieczyła blisko 300 tysięcy opakowań perfum oraz korki i etykiety niezbędne do przygotowywania kosmetyków. Według wstępnych szacunków straty poniesione przez znane firmy mogą sięgać nawet 10 milionów złotych.

Policjanci dokładnie przeszukali wszystkie lokalizacje. Funkcjonariusze znaleźli także ponad 500 tys. zł, które zabezpieczono na poczet przyszłych kar. Piotrowi G. i Łukaszowi R. postawiono zarzuty wprowadzenia do obrotu towaru znacznej wartości z podrabianymi znakami. Grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 49-latek i 28-latek otrzymali policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Warto dodać, że funkcjonariusze ustalili również dane trzeciego wspólnika.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.