PINB zajął się zarwanym sufitem w McDonald’s

Janki

Wracamy do sprawy zarwania sufitu w restauracji McDonald’s znajdującej się przy Placu Szwedzkim w Jankach. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego prowadzi postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Przypomnijmy. 1 sierpnia w restauracji McDonald’s znajdującej się przy Placu Szwedzkim w Jankach zarwał się podwieszany sufit. Jego elementy spadły na gości znajdujących się na sali. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Sprawą zajął się Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Pruszkowie, który 4 sierpnia przeprowadził kontrolę w restauracji. – W dniu oględzin restauracja była wyłączona z użytkowania, prowadzona była działalność w systemie McDrive. Wewnątrz budynku wykonywano prace remontowo-budowlane. Kierownik restauracji poinformował, iż po zarwaniu się sufitu zlecono wykonanie, osobie posiadającej odpowiednie uprawnienia budowalne, ekspertyzy technicznej, która ma na celu wykazanie co było przyczyną zaistniałej sytuacji – poinformowała nas Renata Bućko, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Z kontroli powstał raport, który trafił do pruszkowskiego PINB-u. Wynika z niego, że „Bezpośrednią przyczyną uszkodzenia zawiesi sufitu podwieszanego było zerwanie rozporowych kołków mocujących na skutek ich wyeksploatowania i przekroczenia ich nośności na wyrwanie z podłoża betonowego”. Zalecono demontaż istniejącego sufitu podwieszanego w całym obszarze jego występowania oraz jego odtworzenie od podstaw z nowych materiałów z odpowiednimi atestami.

Do pruszkowskiego PINB-u 10 sierpnia pełnomocnik McDonald’s złożył oświadczenie z dnia 7 sierpnia osoby posiadającej uprawnienia budowlane, z którego wynika, że zalecenia zawarte w raporcie zostały wykonane.

– Ostatni przegląd budowlany roczny został przeprowadzony w maju 2020 r. przez osobę uprawnioną, która nie stwierdziła uszkodzeń zagrażających bezpieczeństwu konstrukcji i określiła ogólny stan techniczny budynku jako zadowalający – dodaje Renata Bućko.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “PINB zajął się zarwanym sufitem w McDonald’s”

 1. MY pisze:

  trzaskowski znowu jego winna czy zostanie skazany czemu? tak długo czekamy za lgbt+hiv i nożowników antify = terrorystów morderców!

 2. Pikok pisze:

  Co z ofiarami?

  • Xiao7 pisze:

   Ofiar brak. co najwyżej są poszkodowani.

   Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego nie jest od zajmowania się poszkodowanymi, W pierwszej kolejności poszkodowanymi zajmuje się ratownik medyczny. Później jeśli poszkodowany zażyczy sobie zadość uczynienia za krzywdę którą poniósł zgłasza się o odszkodowanie do odpowiedniej instytucji.

   No chyba ze słowa Ofiara użyłeś względem samego siebie to możemy przyjąć że jedną ofiarę całego zajścia mamy. 😉

   • Jerzy pisze:

    Zamknij mordę śmieciu.

    • Xiao7 pisze:

     Przeczytać tekst pisany ale nakazać by ktoś „zamknął mordę”. Brawo Ty.
     Myślenie nie boli, wiec czasami używaj tej części ciała odpowiedzialnej za tą funkcję..
     Miłego dnia Jerzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły