Okulary z nakładką przeciwsłoneczną

Art. Sponsorowany

Latem ochrona oczu przed słońcem to priorytet. Osoby nie wymagające korygowania wad wzroku lub osoby noszące soczewki kontaktowe mogą korzystać z okularów przeciwsłonecznych. Jak natomiast rozwiązać kwestię ochrony oczu przed promieniowaniem UV wówczas, gdy zachodzi konieczność noszenia okularów korekcyjnych? Odpowiedzią mogą być okulary z nakładką przeciwsłoneczną.

Dlaczego należy chronić oczy przed słońcem?

Okulary przeciwsłoneczne pomagają uniknąć uszkodzeń przed oparzeniami słonecznymi. Ekspozycja okolicy oczu na słońce często powoduje podrażnienie, zaczerwienienie i przesuszenie nie tylko skóry wokół oczu, ale także powierzchni gałki ocznej. Wówczas może pojawić się suchość oka, nasilone łzawienie czy uczucie piasku pod powiekami. Gdy oczy są narażone na długotrwałe szkodliwe promienie słoneczne, zwiększa się ryzyko rozwoju jaskry i zaćmy. Okulary przeciwsłoneczne, które filtrują od 75 do 90 procent światła, stanowią istotny element profilaktyki tych chorób oczu.

Każdy wie, że ograniczenie opalania skóry może pomóc uniknąć brzydkich zmarszczek. Noszenie okularów przeciwsłonecznych pozwala na dłużej zachować młodość skóry wokół oczu. Wynika to m. in. z minimalizowania uszkodzeń włókien kolagenowych generowanych promieniowaniem UV czy możliwości zachowania ochronnej lipidowej warstwy skóry. Ale nie tylko – mrużenie oczu jest jednym z głównych źródeł rozwoju kurzych łapek i zmarszczek wokół delikatnych okolic oczu. A stosując okulary przeciwsłoneczne nie mrużymy oczu, przez co powstaje mniej zmarszczek mimicznych.

Nie należy zapominać o największym niebezpieczeństwie wynikającym z  nadmiernej ekspozycji na słońce – raka skóry. Jednym z obszarów twarzy, który zazwyczaj pomijamy podczas aplikowania kremów z filtrem UV jest powieka. Ta cienka skóra może być bardziej podatna na raka skóry, jeśli jest regularnie narażona na działanie promieni UV. Najskuteczniejszym sposobem ochrony powieki przed promieniowaniem słonecznym jest noszenie okularów przeciwsłonecznych.

Nakładka przeciwsłoneczna – idealne dopełnienie okularów korekcyjnych

Jak widać nie brakuje powodów, aby nie zapominać o okularach przeciwsłonecznych. Jak jednak do kwestii ochrony przeciwsłonecznej mają podchodzić osoby noszące na co dzień okulary korekcyjne? Takim osobom dedykowane są dwa rozwiązania. Pierwszym jest zastosowanie w okularach soczewek fotochromowych; zawierają one specjalne pigmenty fotochromowe, które zmieniają kształt pod wpływem promieniowania UV i ograniczają przepuszczalność dla światła słonecznego. Szkła okularów wówczas ciemnieją na słońcu, a jaśnieją wtedy, gdy nie są eksponowane na promieniowanie UV. Drugim rozwiązaniem są okulary z nakładkami przeciwsłonecznymi. Jest to bardzo praktyczny i stylowy sposób ochrony oczu przed promieniowaniem słonecznym. Okulary z nakładkami przeciwsłonecznymi idealnie sprawdzają się w sezonie wiosenno – letnim i nie wymagają posiadania osobno okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych.

Okulary z nakładką przeciwsłoneczną to okulary korekcyjne o mocy dopasowanej do wady wzroku, które dodatkowo posiadają nakładkę przeciwsłoneczną. Jest ona idealnie dopasowana do szkieł i oprawek, co zapewnia nienaganny wygląd okularów, komfort noszenia oraz możliwość zachowania odpowiedniej ostrości wzroku. Takie okulary coraz częściej znajdują się w ofercie renomowanych producentów okularów. Nakładki przeciwsłoneczne są wyposażone w filtr hamujący szkodliwe dla oka promieniowanie UVA i UVB. Wyróżniają się bardzo lekką konstrukcją i perfekcyjnym dopasowaniem do okularów, do których są mocowane. Oznacza to, że dana nakładka przeciwsłoneczna dedykowana jest konkretnemu modelowi okularów korekcyjnych. Wielu producentów okularów proponuje taką ofertę 2 w 1 – i w ten sposób w cenie jednej pary okularów mamy dwie pary.

Przykładem takiego rozwiązania są okulary z nakładką marki Solano. W modelu Solano CL 10105 D zastosowano nakładkę clip on mocowaną do oprawek okularów przy pomocy magnesu. Kolorystyka nakładki idealnie współgra z odcieniem oprawek okularów, zatem po zastosowaniu nakładki nie odznacza się ona od okularów korekcyjnych. Równie estetycznie i funkcjonalnie wykonane są okulary Solano CL 10113 C oraz inne modele tej marki. W ten sposób okulary korekcyjne stają się praktycznymi okularami na cały rok.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.