Nowy zastępca komendanta grodziskiej straży pożarnej

Grodzisk Maz.

Na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim powołany został bryg. Krzysztof Tryniszewski. – Jest to zawsze awans, jakby nie patrzeć. Po paru latach służby kolejny szczebel został osiągnięty – powiedział WPR24.pl nowy zastępca komendanta.

20 sierpnia komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdan Łasica powołał na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Grodzisku Mazowieckim bryg. Krzysztofa Tryniszewskiego, który od wielu lat jest m.in. oficerem prasowym w grodziskiej jednostce.

– Do tej pory byłem dowódcą jednostki ratowniczo-gaśniczej, wiec dowodziłem samą jednostką. Teraz zostałem zastępcą komendanta powiatowego dlatego też obowiązków przybędzie, sam zakres tego stanowiska to między innymi nadzór nad wydziałem operacyjno-technicznym, jednostką ratowniczo-gaśniczą i sekcją kwatermistrzowsko-logistyczną. Zatem dowodziłem jedną komórką, co prawda liczną bo strażaków w oddziale bojowym jest 43, a teraz dochodzą obowiązki z wydziałem operacyjno-szkoleniowym i stanowiskiem kierowania. Oczywiście też w czasie gdy nieobecny będzie komendant pojawią się jeszcze dodatkowe obowiązki – mówi nam bryg. Krzysztof Tryniszewski. – Część rzeczy zdaje kolegom, ale część muszę przejąć nowych. Pełnienie funkcji rzecznika na razie nie ulega zmianie – dodaje.

Bryg. Krzysztof Tryniszewski w 1995 roku ukończył studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. Służbę rozpoczął w Komendzie Rejonowej PSP w Pruszkowie na stanowisku dowódcy sekcji. Z dniem 1 stycznia 1999 r. został przeniesiony do dalszej służby w tworzącej się Komendzie Powiatowej PSP w Grodzisku Mazowieckim. Sprawował w niej funkcje kierownika sekcji ds. operacyjno-szkoleniowych, starszego specjalisty ds. kontrolno-rozpoznawczych, a od 2008 roku dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej. W 2007 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.  Od wielu lat jest również oficerem prasowym KP PSP w Grodzisku Mazowieckim.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.