Noworoczna kradzież

Grodzisk Maz.

W hostelu w powiecie grodziskim doszło do kradzieży. Grodziscy funkcjonariusze zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o rabunek.

Nowy rok to czas, kiedy większość ludzi planuje zmienić swoje życie. Wiele osób postanawia już od 1 stycznia schudnąć, nauczyć się nowego języka obcego a nawet zerwać z nałogiem palenia tytoniu. Pewien młody mężczyzna planował wzbogacić się. Uczynił to jednak w sposób niezgodny z prawem.

W piątek 1 stycznia grodziscy policjanci otrzymali wezwanie dotyczące kradzieży w jednym z hosteli znajdujących się na terenie powiatu.

– Na miejscu policjanci dowiedzieli się, że po nocy sylwestrowej z portfela jednego z klientów zginęło ponad 2 tysiące złotych. Funkcjonariusze postanowili najpierw sprawdzić okolicę hostelu. Na sąsiedniej ulicy zauważyli mężczyznę, który zachowywał się podejrzanie. Policjanci przeszukali go. Podczas kontroli osobistej wyszło na jaw, że 24-latek ma przy sobie plik banknotów zwinięty w paczce chusteczek, a w drugiej kieszeni foliowe opakowanie z białym proszkiem. Rzeczy zostały zabezpieczone, a mężczyzna zatrzymany – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Podczas śledztwa policjanci potwierdzili, że znalezione u zatrzymanego pieniądze należą do okradzionego mężczyzny. 24-latek przyznał się do tego, że przebywając w hostelu wykorzystał sen właściciela portfela i dokonał kradzieży. Oprócz tego zarzutu, mężczyzna odpowie także za posiadanie amfetaminy – dodaje.

24-latek przyznał się do winy i podał się dobrowolnie karze. Mężczyzna otrzymał karę grzywny za obywa przestępstwa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.