Nadszedł czas na finał

Grodzisk Maz.

Szykują się ostateczne rozstrzygnięcia w Pucharze Powiatu Grodziskiego w Biegach. Już 11 września odbędzie się finał imprezy. Wśród biegaczy panuje pełna mobilizacja.

Ostatnia odsłona tegorocznych zmagań, czyli 2. Otwarte Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego, zapowiada się niezwykle ciekawie. Zawodnicy, którzy wzięli udział w poprzednich biegach powalczą o triumf w klasyfikacji końcowej. – Zapraszamy na Finał Pucharu Powiatu Grodziskiego w biegach. Przed nami 2. Otwarte Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego, które są ostatnim akordem imprezy. Wcześniejsze zawody to Bieg Par i Biegi Rodzinne. Suma punktów z tych trzech imprez pozwoli wyłonić najlepszych zawodników – tłumaczy Wojciech Cynowski, prezes Klubu Sportowego BIEGI Grodzisk Mazowiecki. – Zwycięstwo w jednym biegu daje 500 punktów, drugi biegacz dostaje punkt mniej. Dlatego, żeby walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej trzeba wziąć udział we wszystkich wydarzeniach – dodaje. 

Drugie Otwarte Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego startują w niedzielę, 11 września, o 8.00, kiedy otwarte zostanie biuro zawodów. O 10.00 wystartują zawodnicy biorący udział w zmaganiach na 200 m. Ponadto, biegacze będą rywalizować na 400 m, 1 km, 5 km i 10 km. Trasa została wyznaczona na bieżni lekkoatletycznej przy ul. Westfala 3a.

Mimo, że na Puchar Powiatu składają się trzy biegi, nie trzeba startować we wszystkich. – Do tej pory w zawodach zaprezentowało się blisko 170 osób. Liczymy, że podczas mistrzostw Grodziska pojawią się kolejni chętni. Spodziewamy się łącznej liczby 200 osób – mówi Cynowski.

Zainteresowanie bieganiem stale rośnie. Chętnych przybywa, jednak każdy ma inny cel. – Dyscyplina rozwija się. Dużo osób biega w pojedynkę, niektórzy w grupach. Na stałe wchodzimy z naszą propozycję i w Grodzisku cieszymy się zainteresowaniem. Generalnie w biegach uczestniczą amatorzy. Każdy ma swój cel. Jedni walczą ze słabościami, inni z biegu na bieg chcą poprawić czas. Sądzę, że niektórzy daliby radę rywalizować z zawodowcami – podaje prezes grodziskiego klubu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła „Gazeta WPR” i portal wpr24.pl.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.