Mediateka coraz bliżej

Grodzisk Maz.

Plany stworzenia w Grodzisku Mazowieckim miejsca do kulturalnej aktywizacji mieszkańców powoli zaczynają się materializować. Wybrano już wykonawcę Mediateki, a władze gminy rozpoczęły poszukiwania inspektora nadzoru.

Grodziska Mediateka powstanie przy ul. Bartniaka. Znajdą się w niej m.in. nowoczesna biblioteka oraz ośrodek dziennego pobytu osób starszych. Budynek będzie miał trzy kondygnacje. Na parterze znajdą się dwie strefy: seniora ze strefą ruchu i relaksu, kuchnią i sala gimnastyczną oraz komercyjna, w której znajdziemy gastronomię z zapleczem kuchenno-magazynowym, salą konsumpcyjną, toaletą (także dla niepełnosprawnych).

Piętro pierwsze obejmie ciche pomieszczenia, pokoje lekarskie i zaplecze biurowe. W cichych pokojach będzie można posłuchać ulubionej muzyki, znajdziemy tam też czytelnię i salę spotkań. Pomieszczenia lekarskie będą dwa, użytkowane w konkretnych godzinach.

Natomiast piętro drugie, mieszczące ok. 160 osób, obejmie bibliotekę i mediatekę podzieloną na grupy wiekowe: dzieci (boks przedszkolny, strefa dzieci do 8 lat, strefa dzieci do 12 lat, zaplecze toalet i aneksy kuchennego oraz magazynu), youmedia (12-24 lata), biblioteka z czytelnią dla dorosłych.

Kilka dni temu wybrano wykonawcę mediateki. Została nią firma Merx z Białegostoku, która za wykonanie zleconych prac zainkasuje niespełna 14,5 mln zł.  Pierwotnie zakładano, że inwestycja będzie kosztować 18 mln zł. Oferta pokonała cztery inne łożone przez konkurentów. Rozpoczęły się również poszukiwania inspektora nadzoru dla tej inwestycji.

Mediateka ma być gotowa we wrześniu 2018 r.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.