Legia Training Center nabiera rumieńców

Grodzisk Maz.

W Książenicach przy al. Olszowej 6 trwa budowa Legia Training Center, czyli nowego domu dla Akademii Piłkarskiej. Prace postępują w szybkim tempie. Widać już boiska i budynek w stanie surowym.

Przypomnijmy, że roboty budowlane rozpoczęły się 20 kwietnia. Zatem minęło już pół roku. Jak na ten dość krótki okres zmieniło się wiele. Największe wrażenie robią boiska. – Mamy wykonane trzy boiska, na których zasiana jest trawa. Jedno boisko podgrzewane z naturalną murawą i dwa boiska bez podgrzewania z naturalną murawą. Lada chwila powinniśmy wykonać dwa kolejne boiska. Jeżeli chodzi o planowane w najbliższym czasie prace, chcemy „zamknąć” budynek główny na zimę, abyśmy mogli prowadzić wewnątrz prace wykończeniowe – mówi mgr inż. Michał Wrzesiński, kierownik budowy Legia Training Center.

Za kilka miesięcy miejsce to będzie stanowiło bazę treningową Legii Warszawa. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego do ośrodka przyjadą drużyny od kategorii U15 w górę. Przeniesie się tam też pierwsza drużyna, która będzie miała do dyspozycji strefę wypoczynku – player’s lounge, sale konferencyjne, gabinety medyczne i lekarskie oraz część hotelową z 24 pokojami o standardzie czterogwiazdkowym. Natomiast zawodnicy Akademii Piłkarskiej (13-18 lat) otrzymają bursy na ponad 60 miejsc pobytowych. Wspólne będą szatnie, siłownia i powierzchnie treningowe.

Każdego dnia na placu budowy pracuje ponad 100 ludzi. Koniec prac przewiduje się na czerwiec przyszłego roku. Na ten moment trudno mówić o zagrożeniach związanych z opóźnieniami. Zresztą „gołym okiem” widać, że prace postępują w dobrym tempie.

Budowa LTC pochłonie ok. 80 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Legia Training Center nabiera rumieńców”

 1. Jesteś pisze:

  Następna Ameba lewacka z pod znaku lgbt

 2. Spejson pisze:

  Będzie sekcja wyrywania krzesełek z widowni i malowania czarnej „eLki” na murach szprejem?

 3. Mazowszanin pisze:

  …no i skończy się bajka pruszkowskiego „Znicza” o najlepszej Akademii na Mazowszu…w końcu

 4. kibic Znicza Pruszkow pisze:

  Bravo Legia! Super inwestycja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły