Kończy się budowa nowego ratusza w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Maz.

Prace budowlane w pobliżu Willi Niespodzianki idą pełną parą. Wszystkie okoliczności wskazują na to, że jeszcze latem nastąpi otwarcie nowego urzędu gminy Grodzisk Mazowiecki.

Budowa grodziskiego ratusza rozpoczęła się w połowie sierpnia 2019 roku. Robotnicy prowadzą obecnie prace wykończeniowe.

Nowy ratusz ma powierzchnię użytkową około 2 tys. m kw. Wykonawca dostosował budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt ma cztery kondygnacje. Budynek ma przeszkloną fasadę w kształcie łuku otaczającą Willę Niespodziankę. Wykonawca zamontował na ścianie ratusza herb Grodziska Mazowieckiego oraz zegar.

Burmistrz planuje otwarcie nowego urzędu jeszcze latem. Zgodnie z zapowiedzią ma to nastąpić dokładnie 22 lipca. Data ta nie jest przypadkowa. W tym dniu przypada 499. rocznica nadania Grodziskowi Mazowieckiemu praw miejskich.

Stary magistrat mieszczący się przy ul. Tadeusza Kościuszki nie przejdzie jednak do historii. W budynku po generalnym remoncie będzie funkcjonować Ośrodek Pomocy Społecznej i Straż Miejska oraz instytucje obsługujące organizacje pozarządowe.

Inwestycja związana z budową nowego ratusza pochłonie 18 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Kończy się budowa nowego ratusza w Grodzisku Mazowieckim”

  1. Dr. Huckenbush pisze:

    Niestety masz dużo racji. Pruszków nie potrafi wykorzystać położenia obok Warszawy. Stał się zapyziałą sypialnią Warszawy jak Piastów.

  2. Grodziszczanin pisze:

    to jest okropne, że taki ratusz powstał w zabytkowym terenie, ta willa niespodzianka straciła urok, wycięto bzy, został beton, i szkło z nowego ratusza, to w ogóle nie jest potrzebne w Grodziku, zresztą pandemia to potwierdza, szkoda, że wydali pieniądze podatników na taki koszmar architektonizny!

  3. P. pisze:

    W Pruszkowie zapewne wydanoby nie 18 a minimum 28 mln zł, a efekt zapewne nie byłby taki dobry. Nie uważam, że Grodzisk jest lepszy od Pruszkowa, ale realizacja tego typu inwestycji idzie im sprawniej i mam wrażenie sporo taniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły