Kolejne brwinowskie drogi zostaną utwardzone

Brwinów

W gminie Brwinów dokonano pozimowej weryfikacji stanu nawierzchni ulic. Wytypowano 38 odcinków przeznaczonych do remontu na ten rok.

– Na przełomie marca i kwietnia dokonaliśmy pozimowego objazdu dróg i ulic w całej gminie Brwinów, zgłoszonych przez mieszkańców do remontu – poinformował Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Jak każda gmina, tak i Brwinów na remont ulic może przeznaczyć tylko określone środki. Wobec tego wybrano 38 ulic, które wymagają pilnych robót drogowych. Łączna długość odcinków wytypowanych do remontu wynosi 9,1 km. To więcej niż w ubiegłym roku.

Wykaz dróg do remontu został przedstawiony radnym w ubiegłym tygodniu. Wszyscy zaopiniowali ją jednogłośnie.

Technologia utwardzania dróg będzie polegała na przygotowaniu ulic pod nawierzchnię (m.in. wykonanie podbudowy z tłucznia betonowego), następnie wysypanie destruktu bitumicznego z podwójnym utrwaleniem powierzchniowym grysami i emulsją asfaltową.

Kiedy drogi zyskają drugą młodość? Najpierw gmina będzie musiała znaleźć wykonawcę. – Teraz ogłosimy przetarg na wybór wykonawcy tych prac – informuje na swojej stronie facebookowej burmistrz Brwinowa. – Wiosną przyszłego roku, jak po każdej zimie, zostanie przeprowadzony kolejny objazd dróg, po którym zostaną wytypowane kolejne odcinki dróg i ulic do utwardzenia w 2020 r. w ramach dostępnych środków finansowych – dodaje.

Sprawdźcie, które drogi będą wyremontowane:

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 23

23 odpowiedzi na “Kolejne brwinowskie drogi zostaną utwardzone”

 1. Owczarz pisze:

  Trochę wyparowało z ambitnego planu:
  1 Czubin droga gminna bez nazwy od drogi powiatowej do końca posesji nr 7
  2 Domaniew droga bez nazwy boczna od Ołtarzewskiej do nr 62c
  3 Domaniew droga bez nazwy do posesji nr 11b
  4 Falęcin droga do posesji nr 23-24 na granicy Falęcina i Milanówka
  5 Kanie Hedy-Szarego
  6 Kanie Jasna
  7 Kanie Narcyzowa
  8 Kanie Strefowa – boczna do nr 55
  9 Kanie Szkolna od kapliczki do bramy posesji 14
  10 Kanie Zawilcowa
  11 Kotowice droga bez nazwy do posesji nr 33-37
  12 Krosna Wieś Tęczowa
  13 Krosna Wieś Nadrzeczna
  14 Otrębusy Franciszkańska
  15 Otrębusy Helenowska
  16 Otrębusy Kubusia Puchatka
  17 Otrębusy Ogrodowa
  18 Otrębusy Wesoła
  19 Otrębusy Wiejska
  20 Owczarnia Cyprysowa
  21 Owczarnia „Książenicka – boczna
  do nr 95”
  22 Terenia Graniczna
  23 Terenia Jagodowa
  24 Żółwin Młochowska
  25 Żółwin Sosnowa
  26 Żółwin Świerkowa

 2. onufry pisze:

  A ulica JASKRÓW w Kaniach znów została pominięta

 3. Mieszkaniec pisze:

  Proszę zobaczyć jak wygląda ul. Żyrardowska po utwardzeniu, jaki syf w postaci wykopów w koło został do dnia dzisiejszego Tak się u nas robi, doły że samochody wpadają. Pytam się kto odbierał robotę, kto za to odpowiada. To dopiero wizytówka już od kilku lat, naprawdę nie ma się czym chwalić i szczycić. Koszmarek.

 4. bobik pisze:

  Wszyscy tu narzekają i utyskują a skąd ta gmina ma mieć pieniądze na wszystko. Czy ktoś jakieś złoża ropy odkrył w Pszczelinie? Przestańcie jęczeć.

 5. M.K pisze:

  chcą wyremontować 38 ulic? Bo od prawie dwóch tygodni róg ul.Konspiracji i ul.Słowackiego w tajemniczych okolicznościach została ZDEGRADOWANA. chodnik jest małą ruiną. nikt nie ruszył palcem a ludzie sobie tę kostkę rozbiorą 🙂

 6. lennox pisze:

  Sensacyjna wiadomość. Gdyby to było gdzieś w Afryce czy jakiejś np. Białorusi, to co innego…

  • Brwinowianin pisze:

   to pokazuje jaką telewizję na codzień oglądasz, TVN ?
   Więc proponuję Ci żebyś pojechała na tą Białoruś to oczy Ci zbieleją ze zdumienia jaką mamy antywschodnią propagandę, a jak jest tam w rzeczywistości.

   • lennox pisze:

    Pojechałbym, tylko tam łatwo zostać na dłużej. Za byle co… A Ty kiedy tam byłeś ? Kraj i ludzie na bardzo wysokim poziomie, tak ? Dobrobyt, miły prezydent i pełna demokracja. Naród szczęśliwy, bo nie wie, co to jest szczęście
    W TVN24 – to masz na myśli – jakoś nie widać anty białoruskiej propagandy. Ale Ciebie chyba na tę stację nie stać, bo trzeba zapłacić abonament. I nie wiesz, co tam pokazują.
    Mój kolega pojechał tam jakieś 30 lat temu na delegację partyjną, do Mińska. Wrócił zachwycony i twierdził, że za 10 lat na Białorusi będzie wszystko, bo jest tam ogromny potencjał, większy niż w Polsce. Tak mu partia nakładła do głowy… Otrzeźwiej.
    Życzę szybkiego utwardzenia wszystkich ulic w Brwinowie.

    • Brwinowianin pisze:

     Mówisz, że 30 lat temu pojachał na Białoruś Twój kolega tak ? Więc już wtedy zapewne miał około 30 lat skoro był aktywny zawodowo ? Ty zakładam masz wiek przedemerytalny ?
     No i wszystko jasne, partyjni koledzy sprzed 30 lat mogli być TYLKO I WYŁĄCZNIE KOMUNISTAMI, bo wówczas w Polsce mieliśmy taki właśnie ustrój , – KOMUNISTYCZNY z jedną i jedyną czołową partią PZPR .
     Ustaliliśmy więc dlaczego POpierasz dziś komunistów z PO-KO-KOD.
     A tak na marginesie, pojedź tam ponownie, warto.

     • lennox pisze:

      Nigdy tam nie byłem.
      Nigdy nie byłem w PZPR.
      To nie był mój kolega partyjny.
      Był komunistą, z PZPR.
      Skoro tak bronisz miłego prezydenta i jego kraju, to ustaliliśmy, że jesteś komunistą.

     • Wilku Starszy pisze:

      Brwinowianin, ale ty żenujący jesteś chłopie, aż skóra cierpnie. Serwujesz propagande partyjną na poziomie samorządowym, bo siedzenie piecze, że pisowscy kandydaci nie mogą się przebić w Brwinowie. Tymczasem wasz oponent dostaje z wyborów na wybory mocniejszy mandat do sprawowania władzy, znaczy się, że jego zarządzanie mieszkańcom się podoba.

     • Brwinowianin pisze:

      @Wilku starszy, nie mogą przebić się ponieważ brwinowianie zostali zmanipulowani przez PO-KO-KOD występujące lokalnie pod nazwą „dobro wspólne”. Nie pamiętasz już jak za czasów Twojego ukochanego PO-KO-KOD w Brwinowie było 5 punktów -(open24) GDZIE LEGALNIE SPRZEDAWANO NARKOTYKI. Zobacz, przyszedł PIS i w przeciągu miesiąca zlikwidowano w całej Polsce takie miejsca.
      Dlaczego nie widzicie tych POZYTYWNYCH róznic w rządzeniu POLSKĄ ?
      – czy zależy Wam na upadku narodu polskiego, by wasze dzieci narkotyzowały się >?!
      Ogarnij się czlowieku !

     • Tomek pisze:

      Brwinowianin chyba byłeś stałym klientem tych punktów i nieźle grzales bo jeszcze cie trzyma, nie ćpaj tyle

 7. Brwinowianin pisze:

  37 ulic ? 🙂 Brwinowianie, proponuję Wam zrobić zdjęcie tej kolorowej excelowej tabelce i 1/12/2020 zreflektować stan ulic 🙂
  – bo gwarantuje Wam z doświadczenia, że sukces Kosińskiego polega jedynie NA KREOWANIU WIZERUNKU!
  Przez 20 lat jego rządów zrobił …pakr miejski ?!
  Większość głównych ulic miasta to inwestycje POWIATU, bez udziału gminy Brwinów, jak, np Grodziska, Biskupicka, Pow. W-wy, Pszczelińska, Wilsona….i tylko te właśnie ulice są regularnie sprzątane przez POWIAT.
  Zakodujcie to sobie brwinowianie !
  Ulice GMINNE w administracji urzędu im. Arkadiusza Kosińskiego są i zawsze będę brudne i dziurawe, jak np. ul. Słoneczna, Leśna, Pruszkowska, Żwirki i Wigury, Szkolna itd…

 8. none pisze:

  Mam trzy pytania:
  1) Czy to „utwardzanie” będzie wykonywane tą samą technologią, co w latach poprzednich – gdzie po 2 latach w nawierzchni pojawiają się dziury?
  2) Czy planowane są remonty tych ulic, gdzie ta utwardzona nawierzchnia się już posypała i robią się dziury?
  3) Czy zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec osoby, która w imieniu UG Brwinów odebrała prace wykonane niezgodnie z zamówieniem?

  • jan kochanowski pisze:

   Takie pytania ma każdy, ale nie Kosiński, który takimi bublowatymi inwestycjami chce zabłysnąć na „brwinów wspólne sprawy”. Ludzie czytając takie niusy popierają Kosińskiego, a to że dana ulica po roku juz jest do remontu to nie ważne, najważniejszy jest przekaz społeczny i propagandowy.
   Najczęściej jest tak, że realna inwestycja nie potwierdza się z obietnicami j/w.

 9. Nie warto pisze:

  Znając Brwinów penie i tak narobią miliardy spowalniaczy i dziury w drodze gruntowej zostaną zastąpione przez pagórki, które tak samo będą niszczyć zawieszenia samochodów. Jak zwykle trzeba będzie turlać się przez nie 5 km/h.

  • Marlena pisze:

   Niby racja, ale w ten sposób Burmistrz odhaczy sobie kolejne inwestycje. O kieszenie kierowców nikt nie dba – wystarczy popatrzeć na płatne parkingi. Chodzi tylko o drenowanie kieszeni kierowców.

 10. brwinowianin pisze:

  SĄ W TYM TRZY ABSURDY:
  1) Cyt. „zgłoszonych przez mieszkańców do remontu – poinformował Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa”
  – aha, czyli to mieszkańcy muszą interweniować w takich sprawach :)?! Czyli jak moja ulica jest pełna ziemi przy krawężnikach, a studzienki deszczowe nie odbierają już wody deszczowej – to ja powinienem udać się do urzędu im. Arkadiusza Kosińskiego i prosić o łaskawe posprzątanie mojej ulicy 🙂 ?
  NO TAK TO BYŁO ZA KOMUNY….. !
  2) Cyt. „Najpierw gmina będzie musiała znaleźć wykonawcę. ”
  3) Cyt. „Teraz ogłosimy przetarg na wybór wykonawcy tych prac”
  – nie sądzicie, że jakby pkt. 2 i 3 są zaprzeczeniem samych sobie :)?
  Tak właśnie działa gmina Brwinów zdominowana przez komunistów z PO-KO(czyli tzw.”dobro wspólne”)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły