Grodziski Ekopatrol uratował rodzinę łosi

Grodzisk Maz.

Pod koniec kwietnia strażnicy miejscy z Grodziska Mazowieckiego otrzymali nietypowe zgłoszenie. Na jednej z posesji znalazł się młody łoś, a jego matka została poza ogrodzeniem.

Do zdarzenia doszło przy ul. Hiszpańskiej w Janinowie. Na terenie jednej z posesji znajdował się młody łoś. Tuż za ogrodzeniem po ulicy nerwowo biegała klempa, która nie mogła się przedostać do swojego cielaka. Na miejsce udali się funkcjonariusze z Ekopatrolu. Strażnicy pomogli młodemu łosiowi wydostać się z posesji, a następnie pomogli zwierzętom przemieścić się w bezpieczne dla mnich miejsce. – Tym razem groźnie i niebezpiecznie wyglądająca sytuacja drogowa została szybko rozwiązana z pozytywnym zakończeniem dla coraz bardziej zagubionych w świecie ludzkich zabudowań zwierząt – podkreślają grodziscy strażnicy miejscy.

W ostatnim czasie strażnicy miejscy otrzymują coraz więcej zgłoszeń dotyczących dzikich zwierząt. Co należy zrobić gdy widzimy dzikie zwierzę? Widząc młodego lub dorosłego łosia, w szczególności kiedy jest on zagubiony lub uwięziony ogrodzeniem działki należy dzwonić pod numer alarmowy straży Miejskiej tel.986. Samodzielne próby pomocy zwierzęciu są niebezpieczne. Funkcjonariusze z grodziskiego Ekopatrolu są przeszkoleni w niesieniu pomocy zwierzętom, tak aby nie stwarzały one zagrożenia sobie i innym .

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.