Grodzisk wzbogaci się o budynek komunalny

Grodzisk Maz.

Nowy budynek ma pojawić się przy ul. Limanowskiego 29 w Grodzisku Mazowieckim. Póki co urząd ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej.

Na ten moment przy ul. Limanowskiego 29 na działce o nr ew. 49 w obrębie 23 znajdują się przeznaczone do rozbiórki zabudowania. Mowa o budynku mieszkalnym i dwóch parterowych, murowanych komórkach. Działka ma powierzchnię niecałych 850 m kw. Zatem przed budową nowego obiektu trzeba będzie wyburzyć stare. Jednak zanim to nastąpi najpierw trzeba zacząć od stworzenia projektu nowego budynku.

Wytyczne są takie, że nowy budynek powinien mieć maksymalną liczbę mieszkań możliwą do zaprojektowania w oparciu o Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, ma być niepodpiwniczony, dwukondygnacyjny z użytkowym poddaszem. W zakres zagospodarowania terenu wejdzie zaprojektowanie chodników, placów utwardzonych, altany śmietnikowej, placu zabaw dla dzieci i zieleni urządzonej.

Co ważne, budynek będzie nawiązywał wyglądem do sąsiednich zabudowań.

Projekt ma powstać w 250 dni od dnia zawarcia umowy urzędu z wykonawcą.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.