Gmina Grodzisk Mazowiecki wprowadzi dodatkowe obostrzenia

Grodzisk Maz.

Trwa walka z epidemią SARS CoV-2. Gmina Grodzisk Mazowiecki jest druga w kraju pod względem liczby zakażeń na koronawirusa. Burmistrz wydał decyzję o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń.

W raporcie z czwartku 4 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zwiększających się przypadkach zakażeń na koronawirusa w gminie Grodzisk Mazowiecki. – Raport Ministerstwa Zdrowia wykazał, że w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców liczba nowych zakażeń w powiecie grodziskim wyniosła 11,2. Jeszcze w środę 3 marca wskaźnik ten wynosił 9,5. Aż 70 proc. zakażeń z całego powiatu, dotyczy tylko gminy Grodzisk Mazowiecki. Dla porównania sąsiadujące powiaty uzyskały wyniki: 4,24 (żyrardowski), i 5,23 (pruszkowski). Tak szybki wzrost zakażonych oznacza, że nasz powiat jest drugi w kraju jeżeli chodzi o liczbę zakażeń – czytamy w komunikacie Grzegorza Benedykcińskiego, burmistrza gminy Grodzisk Mazowiecki.

Już od piątku 5 marca gmina zawiesi działalność grodziskich obiektów sportowych i kulturalnych. Tymczasowo nie będzie można skorzystać z basenu, hali sportowych, ośrodka kultury, kina, świetlic, biblioteki publicznej oraz placów zabaw.

W halach sportowych będą odbywały się wyłącznie rozgrywki ligowe i zaplanowane turnieje. W najbliższym czasie nie będzie można skorzystać z pozostałych treningów i zajęć dodatkowych. Na grodziskich boiskach mogą się odbyć jedynie mecze organizowane przez mazowiecki i Polski Związek Piłki Nożnej. Kluby ustalą indywidualnie treningi grup seniorskich.

Biblioteka publiczna oraz jej wszystkie filie pozostaną w najbliższych dniach zamknięte dla czytelników. Wszystkie książki oraz inne materiały wypożyczone od poniedziałku 1 lutego mają przedłużony termin zwrotu do poniedziałku 22 marca. W czasie dodatkowych obostrzeń osoby powyżej 70. roku życia oraz niepełnosprawni mogą nadal skorzystać z usługi „Książka na telefon”.

W Grodzisku Mazowieckim będzie można zrobić zakupy na targowisku miejskim. Obiekt ma funkcjonować w zaostrzonym rygorze sanitarnym. Na terenie grodziskiego targowiska mają być prowadzone kontrole dotyczące noszenia maseczek i zachowania bezpiecznej odległości pomiędzy ludźmi.

Ograniczenia mają potrwać do niedzieli 14 marca.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Gmina Grodzisk Mazowiecki wprowadzi dodatkowe obostrzenia”

 1. Zdzich pisze:

  Burmistrz pokazał jaja ta decyzja. Niezależnie czy jest słuszna czy nie.. niewielu burmistrzów byliby stać na taką decyzję w obawie przed wyborcami. Brawo

  • Paweł pisze:

   No i co? 2 tygodnie minęło i nic to nie dało. Chyba burmistrzowi jaja przez to się skurczyły do rozmiaru żołędzi.

 2. Wiedźmin pisze:

  Ograniczyć spożycie mefedronu w Grodzisku. Teraz narkotyki to plaga.

 3. Paweł pisze:

  Jaka jest skuteczność tych maseczek pokazuje prosty test z dezodorantem. Założyć w domu maseczkęi prysnąć dezodorant, odczekać chwilę i czuć zapach dezodorantu. Skoro aerozol dezodorantu przechodzi przez maseczkę to i aerozol z wirusami też przejdzie. A rok temu ówczesny minister zdrowia Szumowski (jak jeszcze nie musiał kłamać) mówił, że maseczki nie chronią przed wirusem i że nie wie po co ludzie je noszą i się uśmiechał.

 4. Robson2265 pisze:

  A nie zrobi czasami pan burmistrz kupki z wrażenia? Zecztają się już z tą pseudopandemią debile🙉

 5. Krz pisze:

  Jaka walka? O czym wy piszecie? Zamykanie wszystkiego to nie walaka zgrypa tylko z ludźmi i ich zarobkiem.

 6. Mokotów pisze:

  I zatrzymajcie to u siebie.
  Wjazd do Stolicy musi być płatny i po okazaniu negatywnego testu covid.
  To że nie ma u was roboty mnie nie interesuje, nie zarażajcie Stolicy !!!

  • Polak pisze:

   OK, zgoda. Ale skoro stawiacie u siebie w Warszawie rogatki i każecie sobie płacić za wjazd to okoliczne gminy zrobią to samo i każą sobie płacić za … wyjazd z Warszawy dla Warszawiaków ( każdego kto w prawie jazdy ma wpisaną Warszawę lub jest zameldowany w Warszawie ). Obawiam się że wam się to nie opłaci 🙂

  • Anonim pisze:

   Wielki Warszawiaku z koziej wólki zrób sobie test na inteligencję…wynik pewnie będzie negatywny 😂 a do roboty to sam pewnie chodzisz bo tu to się chodzi do pracy, której jest wystarczająco.

  • Gosc pisze:

   Wiesniaku z Mazur czy innej wiochy z Polski ktory udaje Warszawiaka – wracaj na swoja wies pętaku. Cala warszawa stoi takim jak ty.

 7. xD pisze:

  Dobry idiotyzm. Teraz wszyscy będą jechać do Pruszkowa czy błonia na sport i robić niepotrzebny tłum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły