Gmina Brwinów z dofinansowaniem na bibliotekę

Brwinów

W Brwinowie przy ul. Grodziskiej powstaje nowa biblioteka publiczna. Gminie udało się pozyskać dofinansowanie na budowę obiektu. Samorząd województwa mazowieckiego przekaże blisko 2,8 mln zł na ten cel.

W ramach inwestycji powstanie m.in.: budynek biblioteki i droga wewnętrzna wraz z miejscami parkingowymi i komunikacją pieszą, ogrodzenie z bramą wjazdową oraz furtką, wrzutnia biblioteczna, wiaty (śmietnikowa, na sprzęt ogrodniczy, rowerowa) oraz obiekty małej architektury (ławki, siedziska, taras rekreacyjny, huśtawki, kosze na śmieci). Wybudowana zostanie także zewnętrzna infrastruktura techniczna (wodociągowa, elektryczna, kanalizacja teletechniczna, kanalizacja sanitarna, oświetlenie terenu i monitoring) oraz elementy powierzchniowego odwonienia terenu.

Budynek biblioteki będzie posiadał dwie kondygnacje naziemne zwieńczone dachem płaskim, przy czym w przeważającej części jego bryła będzie parterowa. Na parterze znajdzie się czytelnia prasy dla dorosłych, czytelnia dla dzieci i młodzieży, sala wielofunkcyjna ze schowkiem, stanowiska komputerowe oraz pokoje administracyjne, pomieszczenie socjalne i toalety.

Projekt zostanie zrealizowany w standardzie budynku energooszczędnego, zapewniając wysoki komfort użytkowania i znaczną redukcję kosztów funkcjonowania. W ramach inwestycji przewidziano również wyposażenie obiektu. – W tej chwili jesteśmy na etapie wykonywania stropów nad parterem. Jak dobrze pójdzie budowę zakończymy we wrześniu tego roku. Jeśli pojawi się opóźnienie to budynek do użytku zostanie oddany najpóźniej w czwartym kwartale tego roku – zaznacza Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów. – T o jest jedna z naszych ważniejszych inwestycji. Biblioteka w Brwinowie znajduje się w trzech lokalizacjach w bardzo niedogodnych warunkach lokalowych. Docelowo biblioteka z tych trzech lokalizacji przeniesie się do nowego wspaniałego budynku. Mieszkańcy już dopytują kiedy obiekt będzie gotowy – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Gmina Brwinów z dofinansowaniem na bibliotekę”

  1. Jola pisze:

    Dziękujemy za Nowy Ład i pieniążki z NEGO dla Brwinowa na ten cel!! Nie chcemy lewegeo burmistrza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły