Gmina Brwinów sadzi bez przesady

Brwinów

Brwinowski magistrat zaprasza mieszkańców gminy i okolic do wspólnego sadzenia roślin w nowym Parku Niepodległości. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 9 października.

Akcja skierowana jest do mieszkańców, którzy chcieliby przyczynić się do upiększenia nowego parku, a także chcą mieć własny wkład w urządzenie tego miejsca. A może to dobry powód, by spędzić aktywnie dzień z rodziną lub przyjaciółmi i przy okazji zrobić coś dla swojego miasta? Każdy powód jest dobry!

Do zasadzenia jest ponad 500 sztuk bylin, m.in. rumianka pospolita, trzmielina, bluszcz pospolity, konwalia, hortensja. Rośliny przygotuje do posadzenia Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Brwinów.

Kiedy? 9 października, w godz. 11.00-13.00. Gdzie? Działka gminna przy ul. Lilpopa i ul. Kraszewskiego (dawniej Brzózki), gdzie powstaje nowa przestrzeń do wypoczynku i rekreacji – Park Niepodległości. Co wziąć ze sobą? Rękawiczki ochronne, łopatkę i dużo dobrego humoru!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Gmina Brwinów sadzi bez przesady”

  1. KomsomolskajaPrawda pisze:

    Kolejne krzaczory to nic innego jak wylęgarnia komarów ! Apeluję do was byście niszczyli drzewa dziko rosnące, których nie brakuje i tworzą totalny nieład w przestrzeni miejskiej a już nie wspomnę o zagrożeniach podczas burz itp

  2. ? pisze:

    Pruszków to nie „miasto ogród” tylko „miasto kupa”. Nawet jak chcesz posadzić rośliny to musisz się liczyć z destrukcyjna siła przycinających trawniki z całą reszta czyli krzakami , bylinami itp.

  3. FD pisze:

    Wszyscy sadzą, a w Pruszkowie władze zezwalają na wycinki i lanie betonu. Widocznie nie bez korzyści dla własnych kieszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły