Domy komunalne z poślizgiem

Grodzisk Maz.

Budowa dwóch domów komunalnych przy ul. Traugutta w Grodzisku, po przestoju związanym z wymianą wykonawcy, ponownie ruszyła. – Mieszkańcy na nowe lokum będą musieli poczekać nieco dłużej – zaznacza burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Wzrost liczby mieszkań komunalnych to jeden z priorytetów w Grodzisku Mazowieckim. W ciągu kilkunastu miesięcy ma się ona powiększyć o blisko 150 takich lokali. Pierwsze dwa budynki komunalne powstają przy ul. Traugutta. Trwa tam budowa bloków, w których łącznie znajdą się 64 mieszkania. Inwestycja nie przebiega jednak bez kłopotów. 

W kwietniu br. informowaliśmy, że grodziski magistrat szuka firmy, która dokończy prace przy Traugutta. Gmina rozwiązała umowę z pierwotnym wykonawcą. – Podczas wizyty inspektorów na budowie robotnicy mówili, że nie mają pustaków, żeby murować. Wykonawca poinformował nas, że ma przejściowe problemy. Zjawisko zaczęło się powtarzać – mówił wtedy burmistrz Grzegorz Benedykciński. – Zagrażała nam utrata dotacji. W takiej sytuacji nie było innego wyjścia – dodawał.

Grodziski magistrat ogłosił więc przetarg na zakończenie budowy wspomnianych bloków komunalnych. – Nowy wykonawca został już wprowadzony na plac budowy. Roboty trwają – mówi nam teraz Grzegorz Benedykciński. Za dokończenie prac firma ELKO z Sochaczewa zainkasuje 3,9 mln zł. Co ciekawe, nowy wykonawca będzie odpowiadał nie tylko za doprowadzenie budowy do finału. Na jego barkach spoczną też poprawki po poprzedniku. A lista niedoróbek jest dość długa…

Pierwotnie domy komunalne przy ul. Traugutta miały być gotowe w czerwcu. Później mówiło się o wrześniu. Jednak mieszkańcy na lokale poczekają jeszcze dłużej. – Wyznaczyliśmy nowy termin zakończenia inwestycji. To koniec października bieżącego roku. Ten termin jest już nieprzekraczalny. Po zakończeniu i odebraniu inwestycji zacznie się wielka przeprowadzka – podkreśla burmistrz. 

Mieszkania (łącznie 64) w nowych domach komunalnych już rozdzielono. Zapytaliśmy grodziskiego włodarza, kto mógł się starać o lokal przy Traugutta i na jakich zasadach opierał się przydział. – Mieszkania dostaną osoby, które mieszkają w budynkach przewidzianych do rozbiórki. Nie oznacza to jednak, że na lokal mógł liczyć każdy – odpowiedział burmistrz Benedykciński. – Nowe lokum otrzymały te rodziny, które od przynajmniej dwóch lat na czas płaciły czynsz i w których nie występuje problem z chorobą alkoholową – dodał.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.