Czy łatwo znaleźć pracę w Warszawie? Obalamy mity

Art. Sponsorowany

Warszawa przez wielu pracowników postrzegana jest jako idealne miejsce na rozwój zawodowy. Przyczyny są proste – w tym mieście nie brakuje firm, które poszukują wykwalifikowanych pracowników. Zastanawiasz się, czy znalezienie pracy w Warszawie jest trudne? Sprawdzamy!

Liczba propozycji pracy w Warszawie rośnie

Pandemia koronawirusa spowodowała zamieszanie na rynku pracy – wiele firm z dnia na dzień wstrzymało rekrutację w obawie przed nadchodzącym kryzysem. Dziś jednak sytuacja na warszawskim rynku pracy wraca do normy, a potwierdzają to zarówno branżowe raporty, jak i liczba publikowanych ogłoszeń o pracę.

Jeżeli spojrzeć na branżowe portale ogłoszeniowe, to można zauważyć, że z dnia na dzień przybywa na nich ogłoszeń. Przykładem może być serwis Aplikuj.pl. Aktualnie pracodawcy z Warszawy zamieścili tam ponad 3000 ogłoszeń. Z wszystkimi ofertami można zapoznać się na podstronie: https://www.aplikuj.pl/praca/warszawa. Tak duża liczba propozycji pracy oznacza, że będziesz miał w czym wybierać.

Czy łatwo znaleźć pracę w Warszawie? Duże zapotrzebowanie na specjalistów i pracowników fizycznych sprawia, że każdy ma szansę znaleźć atrakcyjną posadę. Aby jednak szybko znaleźć pracę, powinieneś się dobrze przygotować do jej poszukiwań. Na tym etapie powinieneś przede wszystkim ustalić swoje oczekiwania (ułatwi to selekcję ofert pracy). Podstawą jest dokładne czytanie ogłoszeń i opowiadanie wyłącznie na te, które pasują do Twoich kompetencji.

Kto ma największe szanse na znalezienie pracy w Warszawie?

Warszawski rynek pracy jest jednym z najbardziej zróżnicowanych w Polsce. Obok specjalistów, pracodawcy poszukują również pracowników fizycznych – zarówno z doświadczeniem, jak i bez niego. Mimo tego niektóre grupy pracowników mają większe szanse na znalezienie zatrudnienia w mieście stołecznym. O jakich grupach mowa?

„Barometr Zawodów 2019” będący raportem podsumowującym badanie warszawskiego rynku pracy prezentuje dane, z których wynika, że największe zapotrzebowanie pracodawcy zgłaszają na kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych. Ze znalezieniem pracy nie powinny mieć problemu również pielęgniarki i położone. Do zawodów deficytowych zaliczani są również: betoniarze i zbrojarze, dekarze, blacharze budowlani, elektrycy, elektromechanicy, monterzy instalacji budowlanych i robotnicy budowlani.

Nie tylko jednak pracownicy fizyczni są pożądani na warszawskim rynku pracy. Warszawa to miasto, w którym prężnie rozwijają się firmy z sektora IT i start-upy. One z kolei poszukują specjalistów, którzy dobrze poruszają się wśród nowych technologii. Zapomnieć nie można też o zagranicznych podmiotach, które na warszawskim rynku tworzą oddziały i poszukują pracowników różnych szczebli.

Efektywne szukanie pracy na warszawskim rynku pracowniczym

Odpowiedź na pytanie, czy łatwo znaleźć pracę w Warszawie, zależy od tego, czy dobrze przygotujesz się do poszukiwań. Przeglądanie branżowych portali w poszukiwaniu atrakcyjnych ofert pracy to nie wszystko, co powinieneś zrobić – nie możesz zapomnieć również o:

  • przygotowaniu dokumentów rekrutacyjnych – dobrze napisane CV, list motywacyjny czy portfolio (w przypadku zawodów kreatywnych) to podstawa,
  • określeniu swoich mocnych i słabych stron – może pomóc Ci w tym doradca zawodowy, który dokładnie przeanalizuje Twoje CV i skonfrontuje zawarte w nim informacje z rzeczywistością,
  • przeanalizowaniu swojej dotychczasowej ścieżki zawodowej – to pozwolili Ci określić, w jakim kierunku chcesz się rozwijać.

 

Przygotowując się odpowiednio do poszukiwań zatrudnienia, masz szansę otrzymać atrakcyjne oferty pracy bez względu na to, jaki zawód wykonujesz

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.