Czas ucieka, wniosków brak

Podkowa Leśna

To już naprawdę ostatnia chwila, aby złożyć wniosek do budżetu obywatelskiego na rok 2017. Mieszkańcy Podkowy Leśnej mają czas do 15 lipca. Do tej pory do urzędu nie wpłynął żaden projekt.

Miasto debiutuje z budżetem obywatelskim i wszyscy są ciekawi, czy ta idea sprawdzi się. Pierwszy krok należy do mieszkańców, gdyż to od nich zależy, na co zostanie przeznaczone 100 tys. zł. Wnioski do budżetu obywatelskiego można składać od 10 czerwca. Zakończenie procedury przyjmowania propozycji zbliża się ku końcowi. Termin mija 15 lipca. – Dotychczas nie wpłynął żaden wniosek – informuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Trzeba zaznaczyć, że pomysł to nie wszystko. Przed projektodawcą stoi jeszcze kilka zadań. – Wystarczy wypełnić prosty wniosek, np. na kosze na śmieci, plac zabaw, skatepark, ławki, zagospodarowanie pobocza czy skwerku i inne ciekawsze pomysły, na które ja być może nie wpadnę. Będzie na to przeznaczone 100 tys. zł. Do wniosku trzeba zebrać 30 podpisów, zrobić wstępny kosztorys – przedstawia Tusiński.

Mieszkańcy Podkowy mają już naprawdę niewiele czasu, aby złożyć wnioski. Projekt może przygotować każdy, kto ukończył 13 rok życia. Następnie planowana jest weryfikacja złożonych wniosków, która potrwa do 15 września. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 15 października. Istnieje ryzyko, że wnioski się nie pojawią. Burmistrz zapewnia, że w takim przypadku przeprowadzi konkurs, który pozwoli wykorzystać środki przeznaczone na budżet obywatelski.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.