Chlebnia zyska nowy akwen. Jest koncepcja.

Grodzisk Maz.

Gmina Grodzisk Mazowiecki w ubiegłym tygodniu przedstawiła koncepcję zbiornika retencyjnego w Chlebni. Tak ma wyglądać nowe miejsce na rekreacyjnej mapie gminy.

Zbiornik retencyjny ma powstać na ponad 50-hektarowym terenie, nabytym w lutym przez Grodzisk Mazowiecki. Założono dwie podstawowe funkcje: gromadzenie wody i zbieranie jej na terenie gminy oraz utworzenie terenu rekreacyjnego.

Gmina szacuje, że z akwenu i przyległych mu obszaru będzie można skorzystać już w III kwartale 2023 roku. Dodatkowo magistrat ubiega się o dopłatę do realizacji projektu – Na zrealizowanie inwestycji gmina ubiega się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W przypadku uzyskania dofinansowania pod koniec przyszłego roku ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie inwestycji – czytamy na facebookowym profilu gminy.

Koncepcja zawiera wiele ciekawych rozwiązań i projektów. W planach jest budowa pomostu, plaży, slipu do wodowania czy wyspy o powierzchni ok. 7 tys. mkw. Całość otoczona będzie zielenią.

Po wyborze wykonawcy, czas na realizację projektu będzie wynosił około 2 lat. O kolejnych etapach, związanych z budową obiektu, będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.