Budynek gotowy, dyrektor wybrany. Kiedy żłobek zacznie działać?

Milanówek

To już ostatnia prosta do otwarcia w Milanówku pierwszego publicznego żłobka. Zgodnie ze statutem placówka zacznie działać 1 lutego.

Informacja o tym, że miasto-ogród doczeka się miejskiego żłobka po raz pierwszy pojawiła się na początku 2019 r. Władzom Milanówka udało się wówczas pozyskać na ten cel dotację z rządowego programu „Maluch+”. Kwota 1,5 mln zł w całości przeznaczona została na adaptację willi przy ul. Warszawskiej. Prace rozpoczęły się wakacje i dobiegły już końca. – Żłobek posiada już statut, funkcjonuje w świetle prawa jako jednostka, wszystko zgodnie z harmonogramem i planem. W tej chwili pozostały już tylko formalności. Wszystko, co było przewidziane projektem budowlanym, zostało zrealizowane. Oczywiście aplikujemy też o środki na funkcjonowanie żłobka – mówi Piotr Iwicki, sekretarz urzędu miasta w Milanówku.

Placówką pokieruje Dorota Mońko, pedagog i terapeuta. – Na stanowisko dyrektora żłobka przeprowadzony został konkurs. Wyłoniona pani dyrektor w tej chwili odpowiada już za wszystko, co związane jest z rekrutacją. Bardzo się cieszymy, bo konkurs wygrała osoba, która ma bardzo duże doświadczenie związane z zakładaniem i prowadzeniem żłobków w Warszawie. Postanowiła w tej chwili wykorzystać swój potencjał w Milanówku – zaznacza Piotr Iwicki.

Zgodnie ze statutem żłobek zacznie swoją działalność 1 lutego. Przyjmie 52 dzieci w czterech grupach wiekowych, w tym najmłodsze dzieci w wieku od 6 do 12 miesięcy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Budynek gotowy, dyrektor wybrany. Kiedy żłobek zacznie działać?”

  1. Ewelina pisze:

    Dzieci poniżej 1 roku nie powinny być przyjmowane- matka może zostać z dzieckiem, jest przecież roczny urlop rodzicielski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły