Budowa placu zabaw w Regułach

Reguły

Niebawem powstanie miejsce wypoczynku dla całych rodzin. Gmina Michałowice wygospodarowała fundusze na budowę placu zabaw.

Powstał już projekt miejsca, w którym z pewnością będą bawić się okoliczne dzieci. Stworzyła go pracownia KPK-Projekt.

– Otrzymaliśmy już zgodę organu architektoniczno-budowlanego i po uchwaleniu budżetu będziemy mogli przystąpić do ogłoszenia przetargu na wykonanie placu zabaw, a następnie do jego budowy – informuje Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice. – Projekt obejmuje zarówno plac zabaw, jak i małą architekturę, a oparliśmy go o potrzeby mieszkańców Reguł, zgłoszone podczas spotkań w 2019 i w 2020 roku. Przed złożeniem projektu w starostwie zaprezentowaliśmy go również radzie sołeckiej Reguł – dodaje.

Obszar placu zabaw mierzy ponad 2500 m2.Teren będzie oświetlony i ogrodzony. Na obszarze nie zabraknie miejsca na rekreację. Na placu zamontowane będą ławki, stoliki z siedzeniami. Rodziny będą mogły wypoczywać w otoczeniu nowo posadzonych drzew, krzewów oraz bylin.

Na placu zabaw zamontowanych będzie wiele zabawek. Dzieci skorzystają między innymi ze stożka z lin do dziecięcej wspinaczki, zjazdu linowego; okrągłej trampoliny, domku „parku linowego” z dwoma zjeżdżalniami i czteroczłonowego toru sprawnościowego. Na placu zabaw będą zamontowane również uwielbiane przez maluchy huśtawki, bujaki i piaskownica.

Zgodnie z założeniami władz plac zabaw ma być wybudowany do końca 2021 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.