Brwinów zasadził…

Brwinów

… mnóstwo roślin. 9 października, podczas akcji sadzenia roślin w Parku Niepodległości. Zgłosili się i duzi, i mali, i wszyscy się dobrze bawili!

W akcji mógł wziąć udział każdy – nie tylko mieszkańcy Brwinowa. Wszyscy, którzy chcieli mieć wkład w urządzenie dawnych „brzózek”, a teraz Parku Niepodległości, spędzili wesoło i aktywnie czas na świeżym powietrzu, przy okazji upiększając teren przy ul. Lilpopa i Kraszewskiego.

Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Brwinów przygotował przeszło 500 sztuk roślin. Na skwerze będzie można podziwiać runiankę, trzmielinę, bluszcz pospolity, konwalie, hortensje w różnych odmianach. Na rozwinięcie dwóch ostatnich roślin będzie trzeba poczekać do wiosny, pozostałe będą cieszyć nasze oczy już teraz.

Park będzie wspaniałym miejscem do relaksu i rekreacji. Pośród starych drzew i nowych nasadzeń znajdą się ławki i stoły, piękne, utwardzone alejki, ujęcie wody pitnej w formie poidła. Nad rowem drenażowym wybudowany zostanie drewniany taras. Dodatkowo dla najmłodszych mieszkańców zaplanowano m. in. kalejdoskop gigant, peryskop, krzywe zwierciadło, spirala, pryzmat, lustro walcowe i tarcza Newtona.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Brwinów zasadził…”

 1. Brwinowianin pisze:

  Agatka, nie sposób się z Tobą nie zgodzić. W Brwinowie jest niemoc w wielu ważnych sprawach a obecna „władza” Brwinowa regularnie co wybory obiecuje tylko gruszki na wierzbie, oczywiście tylko po to by wygrać wybory bo oczywiście nie są potem te obietnice spełniane jak chociażby ta ostatnia,
  – czyli kładka przez tory w okolicach stadionu , czy nowe schody w tunelu, barierki po drugiej stronie tunelu, czy pomalowanie tunelu…takie przecież to się wydaje dziecinne proste :), ALE DLA NICH ZA TRUDNE.
  A Teraz cisza grobowa w temacie, a kadencja powoli się kończy…
  Taka jest „SKROMNA” różnica pomiędzy PiS a lewactwem, ci pierwsi jak mówią, że zbudują tunel czy przekop mierzei to tak jest i koniec kropka, a lewactwo zawsze wygłasza puste słowa bez pokrycia OD TRZASKOWSKIEGO NA TUSKU KOŃCZĄC.

  • pietrek pisze:

   Słuszne uwagi, biorąc pod uwagę „mniłość” najjaśniejszego Kosińskiego do ZSL/PSL – wszystko się zgadza.

 2. Agata pisze:

  Brwinów jest tragicznie zarządzany. Stan ulic jest tragiczny, są robione z najtańszego i rakotwórczego destruktu. Nie ma gdzie wyjść, wszędzie bród i smród. Burmistrz miasta zajmuje się polityką ogólnokrajową, zaprasza KULT, na który nie można zabrać dzieci, bo przeklina.. Wprowadził ogromne podwyżki śmieci.. Mamy dość chcemy dobrej zmiany!

 3. Brwinowianin pisze:

  Kuran, teraz sie nie poopalasz bo jest nowa moda… na zakrzaczanie a co za tym idzie na zakomarzanie Polski 🙂

 4. kurak pisze:

  Ech, gdzie te czasy, gdy opalaliśmy się nago z Dzidką w tych brzózkach… 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły