Brwinów zaktualizował program

Brwinów

Zmiany w lokalnym programie rewitalizacji gminy Brwinów były nieuniknione. Wszystko przez konieczność dostosowania dokumentu do nowych wytycznych. Brwinowscy radni przyjęli uchwałę dotyczącą aktualizacji programu rewitalizacji.

Poprzednią uchwałę, która dotyczyła działań rewitalizacyjnych na latach 2015-2025 podjęto w czerwcu ubiegłego roku. Upłynęło kilkanaście miesięcy i gmina Brwinów zmuszona była wprowadzić zmiany. W listopadzie ubiegłego roku weszła w życie ustawa o rewitalizacji, co dla samorządów wiązało się z koniecznością dostosowania dokumentu do nowych przepisów. 

W Brwinowie przeprowadzono konsultacje społeczne, podczas których mieszkańcy mogli składać propozycje dotyczące miejsc wymagających odnowy. Dostarczony materiał pozwolił określić obszary potrzebujące działań naprawczych. 

Umieszczenie w programie rewitalizacji konkretnych miejsc wymagających odnowy ułatwia podejmowanie starań o pozyskanie środków zewnętrznych na ich modernizację. Warto wspomnieć, że o dofinansowania mogą ubiegać się przedsiębiorcy, inwestorzy i mieszkańcy.

Jakie projekty znalazły się w „Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta Brwinowa na lata 2016-2023”? Planowana jest renowacja pałacu Wierusz-Kowalskich, który miałby zostać zaadaptowany na Centrum Kultury. Szacunkowa wartość projektu to 11 mln zł. Wśród projektów jest także rewaloryzacja Parku Miejskiego, gdzie konieczne jest uzupełnienie oświetlenia i montaż kamer monitoringu oraz urządzenie miejsc aktywności fizycznej. Kolejne projekty to m. in. siłownia „pod chmurką”, Mobilny Dom Seniora, szkolenia dla osób bezrobotnych i wykluczonych czy też program „Zgrana rodzina”.

Łącznie w programie rewitalizacji zapisano 46 projektów.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.