Bestialskie zachowanie w Parku Skarbków

Grodzisk Maz.

Bezprzykładne okrucieństwo – tak najkrócej można określić zachowanie mężczyzny, który kijem zabił dziką kaczkę w grodziskim Parku Skarbków.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek. Jego świadkowie zaalarmowali straż miejską. – Rozmówca poinformował, że przypadkowo zauważył, nad rzeką Rokicianką, mężczyznę, który w bestialski sposób okłada kaczkę kijem niemal zabijając ją. Rysopis osoby sprawcy został szybko przekazany do najbliższego miejscu zdarzenia patrolu straży. Na miejscu patrol straży miejskiej ujął opisywanego wcześniej sprawcę, który zabitą kaczkę przenosił w torbie foliowej – informują grodziscy strażnicy miejscy.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji. – Już samo wyłapywanie i złośliwe straszenie ptaków można by uznać za złamanie przepisu o znęcaniu się nad zwierzętami z artykułu 35 Ustawy o ochronie zwierząt. Za uśmiercenie dzikiej kaczki grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. I taki też zapewne zarzut usłyszy ten mężczyzna – dodają grodziscy funkcjonariusze.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Bestialskie zachowanie w Parku Skarbków”

 1. loleks42 pisze:

  pewnie przyjaciel Lisów, oni lubią kaczki na rosół na dziko

 2. Pruszkowianin pisze:

  No ale już tak serio.
  Szkoda zwierzęcia bardzo.
  Co tacy ludzie mają w głowie, to aż strach myśleć.

 3. Pruszkowianin pisze:

  Zabicie kaczki w dobie rządów PISu, to sam Prezes puści grypsa do sędziego z najwyższym możliwym wymierzeniem kary za ten zbrodniczy czyn na kaczce. Toż to kaczka przecież…, była 🙂

 4. Głos pisze:

  Czy ktoś z odpowiednich służb zainteresuje się niepoczytalnym? , non stop pijanym facetem kręcącym się w okolicach sklepu „pod strzechą” a ul. Helenowską? Wysoki, łysy, szczupły i bardzo agresywny. Krzyczy, zaczepia ludzi w tym dzieci!

 5. Anonim pisze:

  Kaczka po smoleńsku

 6. gość pisze:

  sq. oby tak jego starą pookładali kijami, że tak go wychowała

 7. Kaczor pisze:

  W pace : za co siedzisz?
  Za kaczkę.

 8. Parobas pisze:

  To Wilku starszy polowal na obiad

 9. Wilku Starszy pisze:

  Szkoda zwierzecia. Mam nadzieje ze sprawca zostanie sadowo dojechany. Nikt normalny nie zneca się nad zywym zwierzeciem ktore czuje i cierpi.

 10. Kaczki szkoda pisze:

  Głodny nie jesteś sobą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły