Akademia z rozmachem

Grodzisk Maz.

Akademia Piłkarska Legii Warszawa w Urszulinie ma być jednym z najbardziej nowoczesnych ośrodków treningowych w Europie. Jak będzie wyglądał kompleks?

Sprawa budowy akademii piłkarskiej mistrza Polski na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki nabiera kształtu. Milowy krok wykonano w lutym, kiedy przedstawiciele obu stron podpisali umowę. Teraz wszyscy czekają na rozpoczęcie budowy.

Legia podąża śladem najlepszych marek w Europie i stawia na pracę z młodzieżą. Stołeczny klub chce stworzyć optymalne warunki, dlatego też w wielu miastach pojawiają się kolejne przedszkola drużyny z Łazienkowskiej. Jednak decyzja o budowie Akademii Piłkarskiej w Urszulinie to ogromna inwestycja, która sprawia, że Legia stanie się futbolowym hegemonem na mapie kraju. Kompleks Badawczo-Rozwojowy wraz z Ośrodkiem Treningowo-Szkolnym będzie tworzony z rozmachem. W planach jest stworzenie ogólnodostępnej strefy rekreacyjno-sportowej, gdzie nie zabraknie małych boisk z nawierzchnią syntetyczną. Z myślą o uprawianiu innych dyscyplin powstaną place wielofunkcyjne. Pojawi się również pełnowymiarowe boisko piłkarskiej o sztucznej nawierzchni, które na zimę będzie przykrywane halą pneumatyczną. 

Ważną rolę ma odgrywać centrum badawczo-rozwojowe, gdzie będą prowadzone prace z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Ciekawym pomysłem wydaje się zlokalizowanie w ramach jednostki pierwszego w Polsce akceleratora dla tzw. start-upów. W planach jest również stworzenie ośrodka szkoleniowego dla młodych sportowców oraz niepublicznej szkoły mistrzostwa sportowego.

Nie da się ukryć, że planowane obiekty mają służyć Legii. Nie chodzi tylko o szkolenie młodzieży, ale także o kadrę pierwszej drużyny. W Urszulinie ma znajdować się baza treningowa dla zespołu prowadzonego obecnie przez Besnika Hasiego. Jednym z elementów kompleksu ma być mały stadion piłkarski spełniający wymogi licencyjne II ligi piłkarskiej. 

Na całym przedsięwzięciu sportowo może również skorzystać gmina. – Podczas podpisania umowy padły stwierdzenia na temat naszej współpracy. Na konkrety przyjdzie czas. Jestem otwarty na działania związane ze sportem. Myślę, że Legia będzie chciała wykorzystywać nasze obiekty –  mówi Mariusz Smysło, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim.

Niektórzy nadal wątpią w powodzenie inwestycji, jednak wygląda na to, że żadnego zagrożenia nie ma. – Legia już zakupiła grunt w Urszulinie. Uzyskała pozwolenie na budowę. Teraz są na etapie opracowywania projektów wykonawczych koniecznych do wyłonienia wykonawcy inwestycji –  wyjaśnia Monika Kwiczak z grodziskiego urzędu miejskiego.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.