Agresor zgubił mandat w miejscu przestępstwa

Milanówek

W Milanówku policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna stosował przemoc wobec osoby niepełnosprawnej. 27-latek miał również ukraść pieniądze pokrzywdzonego.

Kilka dni temu w Milanówku doszło do rozboju. Milanowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o przestępstwie od ofiary. – Z informacji pokrzywdzonego wynikało, że podczas wizyty znajomego w jego domu, doszło między nimi do kłótni, w czasie, której mężczyzna uderzył go kilka razy, a następnie zabrał przechowywane w ubraniu pieniądze. Pokrzywdzony, który jest osobą niepełnosprawna ruchowo, nie miał szans na obronę. Podczas tego zajścia stracił prawie 3 tys. zł – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Jako dowód dokonanego przestępstwa przez wskazaną osobę, zawiadamiający przekazał policjantom odcinek mandatu karnego znaleziony na posesji po zdarzeniu – dodaje.

W dniu zgłoszenia przestępstwa dzielnicowy z komisariatu w Milanówku próbował ustalić miejsce, w którym przebywał podejrzany. – Policjant wiedział, że mężczyzna nie ma stałego adresu. Już następnego dnia rano funkcjonariusz pojechał w ustalone miejsce, gdzie zatrzymał 27–latka. Podczas dokładnego przeszukania policjant znalazł przy 27-latku część pieniędzy, które prawdopodobnie pochodziły z dokonanego przestępstwa – relacjonuje rzecznik grodziskiej komendy. – Wykonane w sprawie czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu dokonania rozboju. Mężczyzna był wcześniej karany za inne przestępstwa. Policjanci i prokurator wystąpili z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu ten środek zapobiegawczy został zastosowany na okres 3 miesięcy – dodaje.

Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Agresor zgubił mandat w miejscu przestępstwa”

  1. :* pisze:

    konrad

  2. olo pisze:

    za tej złej komuny ,przyjechałby patrol i teki delikwent przez tydzień nie mógłby chodzić i siadać i omijałby pokrzywdzonego na kilometr ! a teraz za sprawą lewactwa bandyta ma większe prawa niż pokrzywdzony

  3. asia pisze:

    ??????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły